Ledecká zahájila sezonu mimo první dvacítku. Brzdila ji zlomenina malé kůstky v ruce

ČTK ČTK
Aktualizováno 30. 11. 2018 22:35
Překvapivá olympijská vítězka v superobřím slalomu Ester Ledecká zahájila lyžařskou sezonu 21. místem ve sjezdu Světového poháru v Lake Louise. Třiadvacetiletá Češka, která podle trenéra Tomáše Banka před čtrnácti dny podstoupila v Americe operaci zlomené ruky z tréninku snowboardu, zaostala o 2,41 vteřiny za premiérovou vítězkou v SP Rakušankou Nicole Schmidhoferovou.
Ester Ledecká dojela ve sjezdu v Lake Louise na jednadvacátém místě.
Ester Ledecká dojela ve sjezdu v Lake Louise na jednadvacátém místě. | Foto: Reuters

Druhá skončila první startující Švýcarka Michelle Gisinová, která dlouho vedla, ale úřadující mistryně světa v super-G Schmidhoferová ji porazila o 15 setin. Třetí místo vybojovala Němka Kira Weidleová.

"Myslím, že to vyšlo docela dobře. Samozřejmě jsou tam pořád rezervy, ostatní holky mají spoustu naježděných jízd, ale žádné výmluvy: mám co dohánět. Myslím, že umístění je dobré, budu na tom dál pracovat. Jízdu jsem si užila, bylo to fajn, těším se na sobotu, pak na super-G," řekla Ledecká prostřednictvím marketingové agentury Sport Invest.

"Nejsem z toho samozřejmě moc nadšený, ale umístění odpovídá současné formě Ester. Nemůžeme mít bohužel přehnaná očekávání," řekl Tomáš Bank v České televizi a doplnil informaci o zranění Ledecké: "Forma Ester je hodně ovlivněna jejím stavem. Ester byla před čtrnácti dny na operaci v Americe, zlomila si malou kůstku v ruce a dost to ovlivnilo předzávodní přípravu. V podstatě to jednadvacáté místo není zas tak špatné, protože jsme řešili úplně jiné problémy než lyžování."

Ledecká vyjela na ledovatou tříkilometrovou trať v jedenáctistupňovém mrazu dvanáctá. V první části dosáhla na měřeném úseku rychlosti 129,22 km/h, přičemž soupeřky se dostávaly přes stotřicítku. V technické pasáži chybovala, což se projevilo v plošší části. "Tam přišla o umístění, s kterým bychom byli spokojeni. Ze začátku se pohybovala okolo umístění do patnáctého místa," řekl Tomáš Bank.

Po projetí cílem figurovala Ledecká na deváté pozici. Postupně klesla na 21. místo, stejný čas zajela i Italka Elena Curtoniová. "Podmínky jsou pro holky hodně těžké, protože to je dost ledovaté," řekl Tomáš Bank k trati.

Před rokem si svěřenkyně bratrů Tomáše a Ondřeje Bankových vyjela v Kanadě sedmým místem ve sjezdu nejlepší pohárový výsledek lyžařské kariéry. V sobotu má Ledecká šanci se ve sjezdu zlepšit, v neděli se pojede superobří slalom.

"Řeším techniku jízdy, kde jsem udělala jakou chybu, to teď momentálně ještě nevím. Na video budeme koukat večer s Ondrou (Bankem), řekneme si k tomu něco víc. Snad vymyslíme nějakou dobrou strategii na sobotu," řekla Ledecká.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada):

Ženy - sjezd:

1. Schmidhoferová (Rak.) 1:48,13, 2. Gisinová (Švýc.) -0,15, 3. Weidleová (Něm.) -0,50, 4. Venierová (Rak.) -0,57, 5. Weiratherová (Licht.) -0,59, 6. Štuhecová (Slovin.) -0,94, 7. Scheyerová (Rak.) -0,96, 8. Hählenová (Švýc.) -1,05, 9. Shiffrinová (USA) -1,23, 10. Hütterová (Rak.) -1,43, …21. Ledecká (ČR) -2,41.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 39 závodů):

1. Shiffrinová 339, 2. Vlhová (SR) 196, 3. Brignoneová (It.) 186, 4. Gisinová 173, 5. Holdenerová (Švýc.) 161, 6. Worleyová (Fr.) 145, …55. Capová (ČR) 13, 62. Ledecká 10.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ministři mají interpelace "na salámu", stěžuje si opozice. Vondráček se na ně kvůli docházce obrátí

Předseda sněmovny Radek Vondráček z vládního hnutí ANO se chce obrátit na vládu a jednat s ní o docházce ministrů na sněmovní interpelace. Řekl to při čtvrtečních interpelacích v reakci na stížnosti předsedkyně opoziční TOP 09 Markéty Pekarové Adamové. Adamové vadili chybějící ministři a prohlásila, že většina vlády má sněmovnu "na salámu".

"Chtěla bych vás tedy požádat pane předsedo sněmovny, aby, byť už se chýlíme ke konci volebního období a možná někteří ministři už si balí, tak aby opravdu nezanedbávali tuto svoji povinnost, abyste je k tomu vyzval jako jejich stranický kolega a aby se zkrátka nedělo to, že má většina vlády, ani ne polovina, ale většina vlády Poslaneckou sněmovnu na salámu," prohlásila předsedkyně TOP 09.

"Já těch stranických kolegů ve vládě moc nemám, možná jenom tak tři. Ale ujišťuji vás o tom, že se mi to taky nelíbí, že tady nejsou. Takže slibuji, že se obrátím na vládu, abychom ty interpelace nějakým způsobem řešili důstojnou formou," reagoval Vondráček.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy