Ledecká udivuje snowboardovou špičku lyžařskými výkony. Pořád se mě někdo ptá, jak je to možné, říká

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
21. 12. 2017 20:00
Na lyžích zazářila sedmým místem v Světovém poháru a vyhranou tréninkovou jízdou, na snowboardu hned po třech dnech tréninku kralovala. Ester Ledecká se stala před nadcházejícími olympijskými hrami světovým fenoménem. Sama si z toho ale příliš nedělá.
Ester Ledecká na trati obřího slalomu v Söldenu.
Ester Ledecká na trati obřího slalomu v Söldenu. | Foto: ČTK

Už víte, na které disciplíny se budete na olympijských hrách soustředit?

Nemám zatím úplně jasno. Bude záležet na tom, kam mě olympijský výbor nominuje. Podle toho se bude rozhodovat, jaký program mě bude čekat a jak se ještě budu připravovat. Já bych tam ráda jela super-G, obřák na lyžích a paralelní obřák na snowboardu. Uvidí se i podle toho, jak se mi bude dařit na dalších závodech.

V létě jste se tréninku na lyžích hodně věnovala, testovala lyže a podobně. Přesto, překvapilo vás, jak jste na nich sezonu začala?

Překvapilo. A mile. Jsem ráda, že jsme to takhle odpálili už na prvních závodech. Bylo to samozřejmě i tím, že jsem to v Lake Louis znala, ten kopec jsem jela podruhé. Měla jsem nějakou zkušenost, která je pro mě cenná. Je fajn, jaký mám teď kolem sebe tým. I díky němu jsou ty výsledky takhle dobré.

Psali kvůli tomu o vás i v New York Times. Sledujete stíhat ohlasy, které vaše výkony v obou sportech ve světě vzbuzují?

O tom článku v New York Times vím, protože se mnou dělali rozhovor, takže to mi řekli, že tam o mně něco vyjde. A dělala jsem i další rozhovory, takže vím, že se toho o mně v poslední době napsalo dost, ale nějak to neprožívám.

A chodí za vámi ostatní závodníci?

To jo. Na lyžích i na snowboardu za mnou chodí ostatní závodníci a ptají se, jak je to možné. Mají ze mě radost a přejí mi to. Teď na snowboardu, když jsem byla po dlouhé době na závodech, tak mi říkali, jak mi fandili na svěťáku v Lake Louis.

V minulosti vám blahopřála i Američanka Lindsey Vonnová, co tentokrát, nějaké známé jméno?

Zrovna na posledních závodech za mnou přišla celá snowboardová špička, kluci i holky, to nejde vyzdvihnout jedno jméno, chodili závodníci, trenéři i servisáci. Máme tam fajn partu.

Pak už se vám ale před Vánocemi nechtělo na lyžařský podnik do Söldenu, proč?

Zvažovali jsme, jestli tam jet, ale slyšeli jsme, že tam má být špatné počasí, a tam se jede super-G, což je disciplína, která bývá hodně ovlivněná počasím, tak jsme se rozhodli to vynechat a spíš odpočívat. Přece jen ten poslední měsíc a půl byl docela zápřah. Byli jsme v Americe, v Kanadě, pak jsme se vraceli do Evropy, těch závodů bylo strašně moc. Mezi svátky zase trochu potrénuju a budu ready na další závody.

Jaké budou vaše Vánoce, dokážete při nich vypnout?

Ten jeden den si dokážu udělat úplný klídeček a užít si vánoční atmosféru s rodinou. Pak už zase budu něco dělat, protože bych se jinak začala nudit. Těším se, že si dám kapra nebo lososa a bramborový salát od babičky. 

Pečete cukroví?

Já ne, ale babička ano, vždycky toho napeče tolik, že máme cukroví až do léta. S bráchou pak děláme takové slané tyčinky, to je naše tradice.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy