Ledecká mezi hvězdami vybírala lyže i pózovala: Udělali ze mě bohyni

ČTK ČTK
6. 10. 2016 17:57
Ester Ledecká si vysloužila pozvání do závodního týmu Atomic a uplynulé dva dny strávila po boku světových hvězd. "Všichni se se mnou zdravili. Ale když jsme seděli u jednoho stolu, tak mi to přišlo nepatřičné, že sedím mezi nimi. Ale bylo to hezký," řekla Ledecká agentuře. Došlo i na fotografování, kde z české závodnice "udělali bohyni".
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Reuters

Altenmarkt - Připadala si nepatřičně a zároveň poctěna, když se ocitla u jednoho stolu s lyžařskými velikány. Ester Ledecká si po výsledcích z minulé sezony vysloužila pozvání do závodního týmu Atomic a uplynulé dva dny strávila po boku hvězd v rakouském Altenmarktu.

Na přivítanou si řekla 'ahoj' s pětinásobným vítězem Světového poháru Rakušanem Marcelem Hirscherem. Při večeři seděla u stolu se slalomovou královnou posledních zim Mikaelou Shiffrinovou, ale styděla se za Američankou zajít na pár slov.

"Všichni se se mnou zdravili. Ale když jsme seděli u jednoho stolu, tak mi to přišlo nepatřičné, že sedím mezi nimi. Ale bylo to hezký," řekla ČTK Ledecká, zatímco Shiffrinová, Hirscher či úřadující vítěz Světového poháru ve sjezdu Ital Peter Fill se společně fotili. "Jsem tam skoro stála taky," vtipkovala Ledecká. "Doufám, že k tomu brzy dojde a být s nimi v týmu je ctí a prvním krokem nahoru."

Na dnešním mediálním dnu sklidila vřelejší potlesk než ostatní sjezdaři. Všichni oceňují, že je úspěšná na snowboardu i na lyžích. "Jsem nadšená, že tady můžu být mezi skvělými lyžaři. Je to velká pocta," řekla jednadvacetiletá Ledecká anglicky. "Budete se jednou specializovat?" zněla otázka moderátorky. "Chtěla bych dál být snowboardující lyžařkou, či lyžující snowboardistkou," uvedla.

Uznání od Vonnové

Do mezinárodního závodního týmu se dostala díky lyžařským výsledkům z minulé sezony. Při premiéře ve Světovém poháru čtyřikrát bodovala v rychlostních disciplínách a nejlépe dojela ve sjezdu v italském La Thuile, kde vzbudila ohlas 23. místem.

Její výkony ocenila i sjezdařská královna Lindsey Vonnová. Americká hvězda Ledeckou vychválila a dokonce o ní věděla, že je mistryní světa ve snowboardingu.

"Kdykoli si vzpomeneme na cokoli, tak jí vyhoví," pochvaluje si lyžařský trenér a servisman Petr Kouřil přítomnost Ledecké u Atomicu. "Dají mi tolik párů lyží, kolik potřebuju. Vyberu si nejrychlejší a potom dostanu další," uvedla Ledecká.

V Altenmarktu strávila Ledecká perný den. Tři hodiny ladila materiál. Především sjezdařské boty, z kterých měla otoky. "Speciálně mi lyžáky vybrušovali. I snowboardové, protože mě v nich bolela noha, a ani nemrkli okem. Jsem vděčná, že se to povedlo," řekla Ledecká. "Tady si s tím kluci vyhrajou," doplnil Kouřil.

"Udělali ze mě bohyni"

Do auta naložili tři páry sjezdových lyží a tři páry na superobří slalom. "Sjezdovky jsou rychlejší než ty minulé," uvedl Kouřil s tím, že možná ještě Ledecká dostane další. Otázkou je, o kolik setin zrychlí? "No, já doufám, že zrychlím, ale to se uvidí. Je to všechno dost otevřené a záleží, jak sama rychle pojedu," řekla.

Poté absolvovala fotografování, na které šla v přesně určený čas po Tině Weiratherové z Lichtenštejnska. "Upravili mě hezky. Udělali ze mě bohyni," prohlásila. Přiznala, že mimolyžařské aktivity nejsou jejím šálkem kávy. "Strašně to nenávidím. Ráda bych to ale měla ráda, aby byl by den příjemnější," řekla. Pokud chce být jednou úspěšná jako třeba Shiffrinová, bude se muset naučit trpělivě odpovídat na otázky. Američanka to s úsměvem vydržela přes dvě hodiny.

Místo focení a rozhovorů na kamery by si Ledecká raději prohlédla továrnu. Kolem strojů na výrobu lyží jen "proběhla" při točení videa. "Chtěla bych tady strávit den, protože jsem z těch strojů a mašin byla nadšená. Snad bude jednou příležitost," řekla Ledecká, která dostala také školení o užívání sociálních sítí.

 

Právě se děje

Další zprávy