Ledecká se při finále Světového poháru nesvezla ani dnes, super-G zrušila mlha

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 3. 2021 11:41
Počasí neumožnilo ve finále Světového poháru v Lenzerheide odjet ani dnešní superobří slalomy mužů a žen. Česká hvězda Ester Ledecká tak zůstala v hodnocení disciplíny na páté pozici.
Pohled do cílového prostoru tratě super-G v Lenzerheide při čekání, zda se závod bude moci odjet
Pohled do cílového prostoru tratě super-G v Lenzerheide při čekání, zda se závod bude moci odjet | Foto: Reuters

Po zrušení závěrečného závodu malý křišťálový glóbus za hodnocení disciplíny získal Rakušan Vincent Kriechmayr.

Mezi ženami už bylo rozhodnuto, trofej má od konce února jistou domácí hvězda Lara Gutová-Behramiová. 

Dnešní program ve Švýcarsku komplikovala od rána mlha a další sníh na trati. Pořadatelé už předem snížili start a začátek ženského závodu odložili z 9:30 na 11:00. Ani poté ale nebylo kvůli špatné viditelnosti a stavu trati možné super-G uskutečnit.

"Počasí není moc dobré, v současné době je velká mlha. Závodní linie je dobrá, tam je čistý led, ale všude okolo jsou hromady sněhu a to je problém. Když odejde mlha, tak by mohla být nějaká šance," hlásil trenér Ledecké Tomáš Bank v České televizi před rozhodnutím o zrušení závodu.

"Ale i organizace mi tady přijde chaotická, podle mě nikdo neví, co má dělat. Nikdo neřeší, kde budeme čekat, a ráno nebyla urolbovaná sjezdovka na rozježdění," popisoval Bank.

Ledecká a ostatní rychlostní specialisté už v Lenzerheide přišli kvůli nepřízni počasí o středeční sjezd.

Zrušení super-G nahrálo v boji o velký křišťálový glóbus průběžně vedoucím Alexisi Pinturaultovi z Francie a Slovence Petře Vlhové, kteří jsou specialisty na technické disciplíny.

Pinturault vede dva závody před koncem o 31 bodů před Švýcarem Marcem Odermattem, Vlhová má náskok 96 bodů před Gutovou-Behramiovou.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy