Ledecká poprvé v sezoně bodovala v superobřím slalomu i přes nevýhodné startovní číslo

13. 1. 2018 13:56
Ledecká získala první body v superobřím slalomu. Závod vyhrála italská lyžařka Federica Brignoneová.
Ester Ledecká při sjezdu.
Ester Ledecká při sjezdu. | Foto: ČTK

Bad Kleinkirchheim - Ester Ledecká poprvé v této sezoně Světového poháru ve sjezdovém lyžování bodovala v superobřím slalomu. V rakouském Bad Kleinkirchheimu dnes obsadila 24. místo. Závod vyhrála Italka Federica Brignoneová.

Dvaadvacetiletá Ledecká se v prosincových sjezdech blýskla sedmým a třináctým místem, ale v super-G se jí zatím tolik nevedlo. V Lake Louise upadla a ve Svatém Mořici skončila na 44. příčce.

V Bad Kleinkirchheimu se ale popáté v kariéře prosadila v superobřím slalomu na bodované pozice, i když měla nevýhodné startovní číslo 46. Na posledním mezičasu na sjezdovce Franze Klammera figurovala dokonce na 15. příčce se ztrátou 1,26 sekundy na Brignoneovou, nakonec za ní zaostala o 2,62.

Právě v superobřím slalomu a také v obří slalomu má Ledecká startovat na olympijských hrách v Pchjongčchangu, kde bude patřit k favoritkám obřího slalomu na snowboardu.

Brignoneová vybojovala sedmé vítězství ve Světovém poháru s náskokem 18 setin sekundy před Švýcarkou Larou Gutovou. Třetí byla domácí lyžařka Cornelia Hütterová. Sedmadvacetiletá Italka ovládla super-G podruhé v kariéře a připsala si druhý triumf v sezoně po prosincovém úspěchu v obřím slalomu v jiném rakouském středisku Lienzu.

"Byl to těžký závod, jsem na sebe hrdá. Vítězství je vítězství, druhé místo nikoho nezajímá. Ale Lara i Conny jely výborně, proto jsem na tenhle úspěch pyšná," uvedla Brignoneová.