Skvělá forma před olympiádou. Ledecká drtivě ovládla závod SP v Cortině

ČTK ČTK
15. 12. 2017 12:49
Snowboardistka Ester Ledecká nenašla přemožitelku ani v druhém obřím slalomu v sezoně Světového poháru. Den po triumfu v Carezze byla nejlepší i v dalším italském středisku Cortině d'Ampezzo. Ve finálové jízdě porazila o 89 setin sekundy Němku Selinu Jörgovou.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: ČTK

Cortina d'Ampezzo - Česká olympijská naděje byla stejně jako ve čtvrtek nejrychlejší už v kvalifikaci a opět si pro vyřazovací část vybrala modrou trať. V prvních dvou kolech si poradila se švýcarskými soupeřkami - v osmifinále porazila Stefanii Müllerovou o 65 setin a ve čtvrtfinále Ladinu Jennyovou o 74 setin. O postup do finále svedla v husté mlze vyrovnaný souboj s Rakušankou Sabine Schöffmannovou a o čtyři setiny ho vyhrála.

"Radost mám stejnou," porovnávala Ledecká výhry v Carezze a v Cortině, v které se jel obří slalom poprvé. "Fakt se jim to povedlo skvěle připravit. Užila jsem si skvělý závod," řekla Ledecká novinářům a tradičně poděkovala svému sehranému týmu.

Obzvláště pak vyzdvihla servismana Petra Kouřila za skvěle připravené prkno. "Bez Olsena a jeho zlatých ručiček bych byla fakt v háji. Byla tam velká rovina a mně se na té největší placce vždycky podařilo na holky něco nahnat," řekla.

Kouřil vybral na závod jiné prkno než v Carezze. "A to bylo správné rozhodnutí," chválila Ledecká. "Přišlo mi, že bude efektivnější a zrychlovat. A jako vždycky bylo důležité mít perfektní hrany a Ester to potom zvládne sama," uvedl Kouřil.

Pořadatelé poté program kvůli špatné viditelnosti přerušili, ale ani to dvaadvacetiletou Češku nesvedlo z vítězné cesty. Suverénně si dojela pro jedenáctý triumf v kariéře a v čele pořadí SP má téměř dvojnásobný bodový zisk oproti druhé Jörgové (2000:1060). Její čtvrteční finálová soupeřka Ramona Hofmeisterová z Německa tentokrát vypadla už v osmifinále a je celkově třetí (1040).

Rakouský duel o bronz v Cortině ovládla Claudia Rieglerová, její krajan Alexander Payer si po finálovém vítězství nad domácím Rolandem Fischnallerem připsal první triumf v životě. Viktor Brůžek nepostoupil ze 60. místa v kvalifikaci.

 

Právě se děje

Další zprávy