Ledecká byla za zlodějku, Samková dělala uklízečku. Tak se rodil Král bílé stopy

Ledecká byla za zlodějku, Samková dělala uklízečku. Tak se rodil Král bílé stopy
Tentokrát žádné tradiční vyhlášení, žádný galavečer, kde mezi písničkami diváci zatleskají sportovcům, ti dostanou ceny a jde se domů. Letošního Krále bílé stopy, anketu pro nejlepší české lyžaře a snowboardisty, vyhlásil Svaz lyžařů ČR hodně netradičním způsobem.
Kvůli koronavirové karanténě se v pražském Žofíně nemohli sejít diváci v oblecích, seděl  tam jen štáb, který připravoval polohraný dokument, který v pátek večer odvysílala Česká televize.
V něm herec Jan Budař ztvárnil hlavní roli ceremoniáře, který se stará o předávané ceny a sportovcům je také udílí. Jenže ceremoniál je zrušený a on chce mermomocí ceny někomu předat.
Režisér Petr Horký tak z nejlepších českých sportovců udělal tváře různých profesí. Z běžkyně na lyžích Kateřiny Razýmové tak byla znuděná kantýnská, která za chlebíček dostane jednu z cen.
Foto: Svaz lyžařů ČR
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 7. 2020 7:00
Podívejte se do zákulisí vyhlášení Krále bílé stopy, který letos proběhl hodně netradičním způsobem. Sportovci točili hraný dokument.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Ruská diplomacie odsoudila poničení památníku rudoarmějců v Ostravě

Zatím neznámý pachatel či pachatelé poškodili památník padlých rudoarmějců v Ostravě-Zábřehu. Polili jej hořlavinou a zapálili. Incident vyšetřuje ostravská policie, řekla její mluvčí Eva Michalíková. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová událost odsoudila. Rusko podle ní očekává, že české úřady přijmou opatření, aby podobným incidentům zabránily, uvedla agentura TASS.

Michalíková řekla, že policie se poničením památníku v Ostravě-Zábřehu zabývá od konce minulého týdne. Kamenný památník, který se nachází nedaleko Rudné ulice, poškodil kouř.

"Důrazně odsuzujeme nehorázné vandalské činy spáchané 5. ledna na předměstí českého města Ostravy v případě památníku rudoarmějců, kteří osvobodili tento region v dubnu 1945," řekla před novináři Zacharovová. Ruská federace podle ní očekává, že české úřady zajistí, aby se viníci z poškození památníku zodpovídali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy