Ledecká byla za zlodějku, Samková dělala uklízečku. Tak se rodil Král bílé stopy

Ledecká byla za zlodějku, Samková dělala uklízečku. Tak se rodil Král bílé stopy
Tentokrát žádné tradiční vyhlášení, žádný galavečer, kde mezi písničkami diváci zatleskají sportovcům, ti dostanou ceny a jde se domů. Letošního Krále bílé stopy, anketu pro nejlepší české lyžaře a snowboardisty, vyhlásil Svaz lyžařů ČR hodně netradičním způsobem.
Kvůli koronavirové karanténě se v pražském Žofíně nemohli sejít diváci v oblecích, seděl  tam jen štáb, který připravoval polohraný dokument, který v pátek večer odvysílala Česká televize.
V něm herec Jan Budař ztvárnil hlavní roli ceremoniáře, který se stará o předávané ceny a sportovcům je také udílí. Jenže ceremoniál je zrušený a on chce mermomocí ceny někomu předat.
Režisér Petr Horký tak z nejlepších českých sportovců udělal tváře různých profesí. Z běžkyně na lyžích Kateřiny Razýmové tak byla znuděná kantýnská, která za chlebíček dostane jednu z cen.
Foto: Svaz lyžařů ČR
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
18. 7. 2020 7:00
Podívejte se do zákulisí vyhlášení Krále bílé stopy, který letos proběhl hodně netradičním způsobem. Sportovci točili hraný dokument.
 

Právě se děje

před 16 minutami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy