Kučerová v cíli brečela bolestí i vzteky. Němci riskovali naše životy, tvrdí skikrosařka

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
6. 2. 2017 14:01
Husté sněžení, vítr, tvrdé pády, zranění. Víkendový Světový pohár skikrosařek v německém Feldbergu se jel na hraně regulérnosti – a nejedna závodnice na to doplatila. "Abych v cíli brečela kvůli směsici naštvání a bolesti, to se mi dlouho nestalo!" uvedla na Facebooku Češka Nikol Kučerová. A rozhořčení v ní zůstalo i den po závodě, v němž nakonec obsadila jedenácté místo. "Něco podobného jsem ještě nezažila, šlo o vážné zranění,“ zlobí se Kučerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Andrea Zemanová a Nikol Kučerová.
Andrea Zemanová a Nikol Kučerová. | Foto: ČTK

S jakými pocity jste do Feldbergu jela?

Těšila jsem se, čekala jsem známou německou preciznost, ale místo toho jsem se dočkala velkého zklamání. A samozřejmě nejen já, ale každá skikrosařka, která byla na startu.

V čem byly největší problémy?

Především celková organizace závodu byla špatná. Zpočátku nebylo na trati moc sněhu, zato nechyběl velký vítr. V závodě potom střídavě pršelo a chumelilo, takže nebylo pořádně vidět.

Co tomu říkali trenéři?

Zbytečně protestovali, argumentace, že jde o zdraví, se nebrala v úvahu. Zástupci FIS a jury rozhodli, zřejmě z ekonomických důvodů, že v závodě se bude pokračovat. Zní to jako nepochopitelné, ale je to tak.

Nakonec však po osmifinále byl závod přece jen ukončen...

Velkou překážkou byl nový sníh a stále silný vítr. V té době už byly k dispozici aspoň nějaké potřebné výsledky a zranění z trati přibývala. Navíc samozřejmě narůstaly četné protesty, v nichž nechyběly ani hlasy, že už jde o život. Lze říci, že organizátoři i jury mohou mluvit o štěstí, že všechna zranění nebyla vážná. Asi by jen velice těžko pro svůj nesmyslný verdikt hledali nějaké rozumné vysvětlení.

Jak se po této hrůze po zdravotní stránce cítíte?

Na polovině těla jsem potlučená, počítám modřiny, ale mohu mluvit o štěstí, že nic horšího se mi nestalo. Byl to opravdu příšerný zážitek, takže tento víkend ve Švédsku si snad všichni spravíme chuť.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Slovenská policie zadržela bývalého policejního prezidenta Lučanského

Elitní jednotka slovenské policie NAKA zadržela bývalého policejního prezidenta Milana Lučanského. Podle slovenského Denníku N se kauza týká akce s krycím názvem Jidáš, v rámci níž byli zatčeni i náměstek ředitele Slovenské informační služby (SIS) Boris Beňa nebo Petr Gašparovič, který byl donedávna šéfem kontrarozvědky SIS.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy