Kučerová v cíli brečela bolestí i vzteky. Němci riskovali naše životy, tvrdí skikrosařka

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
6. 2. 2017 14:01
Husté sněžení, vítr, tvrdé pády, zranění. Víkendový Světový pohár skikrosařek v německém Feldbergu se jel na hraně regulérnosti – a nejedna závodnice na to doplatila. "Abych v cíli brečela kvůli směsici naštvání a bolesti, to se mi dlouho nestalo!" uvedla na Facebooku Češka Nikol Kučerová. A rozhořčení v ní zůstalo i den po závodě, v němž nakonec obsadila jedenácté místo. "Něco podobného jsem ještě nezažila, šlo o vážné zranění,“ zlobí se Kučerová v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Andrea Zemanová a Nikol Kučerová.
Andrea Zemanová a Nikol Kučerová. | Foto: ČTK

S jakými pocity jste do Feldbergu jela?

Těšila jsem se, čekala jsem známou německou preciznost, ale místo toho jsem se dočkala velkého zklamání. A samozřejmě nejen já, ale každá skikrosařka, která byla na startu.

V čem byly největší problémy?

Především celková organizace závodu byla špatná. Zpočátku nebylo na trati moc sněhu, zato nechyběl velký vítr. V závodě potom střídavě pršelo a chumelilo, takže nebylo pořádně vidět.

Co tomu říkali trenéři?

Zbytečně protestovali, argumentace, že jde o zdraví, se nebrala v úvahu. Zástupci FIS a jury rozhodli, zřejmě z ekonomických důvodů, že v závodě se bude pokračovat. Zní to jako nepochopitelné, ale je to tak.

Nakonec však po osmifinále byl závod přece jen ukončen...

Velkou překážkou byl nový sníh a stále silný vítr. V té době už byly k dispozici aspoň nějaké potřebné výsledky a zranění z trati přibývala. Navíc samozřejmě narůstaly četné protesty, v nichž nechyběly ani hlasy, že už jde o život. Lze říci, že organizátoři i jury mohou mluvit o štěstí, že všechna zranění nebyla vážná. Asi by jen velice těžko pro svůj nesmyslný verdikt hledali nějaké rozumné vysvětlení.

Jak se po této hrůze po zdravotní stránce cítíte?

Na polovině těla jsem potlučená, počítám modřiny, ale mohu mluvit o štěstí, že nic horšího se mi nestalo. Byl to opravdu příšerný zážitek, takže tento víkend ve Švédsku si snad všichni spravíme chuť.

 

Právě se děje

Další zprávy