Skikrosařka Kučerová je v osmifinále MS, v kvalifikaci byla devatenáctá

ČTK ČTK
2. 2. 2019 9:06
Nikol Kučerová obsadila na mistrovství světa v akrobatickém lyžování 19. místo v kvalifikaci skikrosu. V sobotu večer večer ji v Park City čeká osmifinále. O dvě postupová místa se utká s Rakušankou Andreou Limbacherovou a Sami Kennedyovou-Simovou z Austrálie, které byly v kvalifikační jízdě rychlejší. Kvalifikaci vyhrála Kanaďanka Marielle Thompsonová, Kučerová na ni ztratila 2,56 sekundy. Devětadvacetiletá česká lyžařka startuje na MS popáté, v roce 2015 dojela v Kreischbergu šestá. Tehdy před domácími fanoušky triumfovala Limbacherová.
Nikol Kučerová.
Nikol Kučerová. | Foto: Ivana Roháčková
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 minutou

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy