Krýzl ve slalomu v Adelbodenu bodovat nebude

ČTK ČTK
8. 1. 2017 12:09
Po životním obřím slalomu Kryštof Krýzl v Adelbodenu ve slalomu bodovat nebude. V prvním kole se český lyžař mezi elitní třicítku nedostal a nenaváže na 14. místo ze soboty. Ve slalomu Krýzl skončil osmatřicátý, k postupu mu chybělo 68 setin sekundy. Závod Světového poháru vede nejlepší slalomář loňského ročníku Nor Henrik Kristoffersen, kterému nahrály i lepší podmínky. Druhé kolo začne ve 13:30.
SP v obřím slalomu, Kranjska Gora: Kryštof Krýzl
SP v obřím slalomu, Kranjska Gora: Kryštof Krýzl | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Portlík

Post předsedy pražské ODS obhájil místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík. Na regionálním sněmu pro něj hlasovalo všech 68 přítomných delegátů. Portlík byl jediným kandidátem a nominovalo jej 12 z 15 oblastních sdružení. Poprvé se stal předsedou pražských občanských demokratů v listopadu 2017, kdy ve funkci nahradil bývalého místostarostu Prahy 10 Filipa Humplíka. Delegáti dnes rovněž zvolili prvního místopředsedu a trojici místopředsedů.

"Vám slibuji dva roky zábavy a oponentům dva roky úzkosti," řekl Portlík po volbě. Ke zvolení mu pogratuloval předseda ODS Petr Fiala. Připomněl, že Portlík říkal, že pražská ODS je jednotná a konsolidovaná. "Ale že takto, to jsem netušil," řekl k volebnímu výsledku Fiala.

před 1 hodinou

Lékaři v USA transplantovali plíce kuřákovi elektronických cigaret

Lékaři v americkém Detroitu provedli oboustrannou transplantaci plic pacientovi trpícímu zatím neobjasněnou nedostatečností, která by mohla být následkem kouření elektronických cigaret. Oznámila to agentura AP. Pacient požádal lékaře, aby fotodokumentaci zákroku zveřejnili jako varování ostatním.

Elektronické cigarety se dostaly do centra pozornosti amerických zdravotníků letos v srpnu, kdy byl zaznamenán první případ úmrtí na závažné plicní onemocnění, způsobené pravděpodobně používáním elektronických cigaret. Podle zdravotnických statistik bylo chorobu od té doby postiženo 2000 Američanů.

Další zprávy