reklama
 
 

Krýzl už slavil. A pak mě zařízli tři kluci, líčí sjezdař první nepostupové místo

18. 11. 2018 17:13
Pouhých šest setin vteřiny dělilo Kryštofa Krýzla při návratu do lyžařského Světového poháru od postupu do druhého kola.

Krýzl, který závodil poprvé po operaci přetržených vazů v koleně a dlouhé pauze, zaostal v první jízdě za vedoucím Rakušanem Marcelem Hirscherem o 2,07 sekundy. Přestože se dostal s vysokým startovním číslem 62 na chvíli na postupové příčky, nakonec obsadil 31. místo.

Tedy první nepostupové.

"Pocit z toho mám dobrý. Podal jsem lepší výkon než za celou minulou sezonu a mohlo to být jako z pohádky. Takhle z toho není nic, akorát ten dobrý pocit, že to jde správnou cestou. Ale nic si za to nekoupím, začínám zase od nuly," uvedl Krýzl na webu lyžařského svazu.

Po dojezdu prožíval rozporuplné pocity. "Na jedné straně štěstí, že jsem po zranění zpátky, na druhé straně smutek, že to takhle nevyšlo. Upřímně, když jsem přijel do cíle, ani mě nenapadlo podívat se na tabuli a zjišťovat, jak na tom jsem. S ničím takovým jsme totiž nepočítali," přiznal.

"Pak jsem zjistil, že jsem dojel na sedmadvacáté pozici, a měl radost. I servisáci z Fischeru už začali oslavovat," líčil své pocity. Jenže nadšení to bylo předčasné. "Pak mě zařízli tři kluci zezadu, hrozný pocit," řekl dvaatřicetiletý lyžař.

Koleno si zranil v lednu při pádu v obřím slalomu v Garmisch-Partenkirchenu a přišel o olympijské hry. "Pořád si myslím, že na to mám. S tím, co mě potkalo, a jet potom takhle, to mě zase nutí dál makat a dodává mi to vědomí, že to má smysl," prohlásil český sjezdař.

"I když někdy, když vidím, jaká je v tom slalomu konkurence, přepadnou mě myšlenky, jaký to vůbec má smysl. Dnes jsem si hlídal kluky, kteří teď měli stejné zranění jako já, a ty jsem porazil všechny, takže to je dobré," pochvaloval si osmý muž ve slalomu z mistrovství světa v roce 2009.

autoři: Sport, ČTK | 18. 11. 2018 17:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama