reklama
 
 

Krasobruslaři Dušková s Bidařem skončili při debutu na ME sedmí

26. 1. 2017 22:14
Sportovní pár Anna Dušková, Martin Bidař skončil při své premiéře na mistrovství Evropy v krasobruslení na sedmém místě.

Ostrava - Sportovní pár Anna Dušková, Martin Bidař skončil při své premiéře na mistrovství Evropy v krasobruslení na sedmém místě. Úřadující juniorští světoví šampioni udrželi v Ostravě ve volné jízdě pozici z krátkého programu a v 17 letech tak úspěšně vstoupili do seniorské kategorie. Z vítězství se radovali Jevgenija Tarasovová a Vladimir Morozov z Ruska.

Nejlepší volnou jízdu předvedli čtyřnásobná evropská šampionka Aliona Savchenková a Bruno Massot z Německa, kteří se díky tomu posunuli na stříbrnou pozici. Na vítězné Rusy ztratili pět bodů. Bronz získali Francouzi Vanessa Jamesová a Morgan Cipres.

Dušková s Bidařem si ve středečním krátkém programu vytvořili nový osobní rekord a na výborný výkon navázali i dnes. Volnou jízdu zvládli bez pádu a získali celkem 189,93 bodu, což je také jejich nové maximum. "Ani nemáme slova. Hlavně jsme šťastní, že jsme zajeli čistý program, to se nám ve volné v téhle sezoně ani nepovedlo," radoval se Bidař.

Nadšená z jejich výkonu byla i trenérka Eva Horklová. "Bylo to vynikající. Hlavně že neudělali nějakou velkou chybu, že ji někde neshodil," uvedla Horklová, která uznala, že její svěřenci zajeli životní jízdu. "Na juniorském mistrovství světa a ve finále (juniorské) Grand Prix taky jeli hezky, i tam byla fantastická atmosféra, ale doma je doma," dodala.

Jediný bodový odpočet měli mladí Češi za pozdní nástup na led. "Kvůli lidem to nebylo, to byla naše chyba. Nějak jsme zapomněli na čas," doplnil Bidař, jenž si se svou partnerkou užíval aplausu zaplněné Ostravar arény před jízdou.

Seniorskou volnou jízdu, která je oproti juniorům o 30 sekund delší a je v ní předepsaná i jedna zvedačka navíc, jeli v závodě teprve podruhé. I proto se maximálně soustředili až do samého závěru. "Vše z nás spadlo, až když jsme stáli v závěrečné póze," usmívala se Dušková. "Kdybychom se přestali hlídat, tak i při sebemenší blbosti, kroku, prvku, piruetě by šlo udělat chybu," doplnila.

Na mistrovství Evropy uspěli i přesto, že příprava nebyla ideální. Před dvěma týdny Dušková spadla při nácviku zvedačky a měla velký otok na hlavě. Zasahovat museli i lékaři.

"Spadli jsme oba dva, ale já na tom byla trošku hůř. Spadla jsem na hlavu, udělala se mi v levé části obrovská boule, že se mi ta půlka čela zakulatila a vypadala jsem jako Frankenstein," popisovala Dušková nepříjemný moment. "Ale bylo to dobré, neměla jsem otřes mozku ani komplikace," řekla. Následně navíc onemocněla.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Ostravě:

Sportovní dvojice - konečné pořadí po volných jízdách:

1. Tarasovová, Morozov (Rus.) 227,58, 2. Savchenková, Massot (Něm.) 222,35, 3. Jamesová, Cipres (Fr.) 220,02, 4. Stolbovová, Klimov 216,51, 5. Zabijaková, Enbert (všichni Rus.) 200,75, 6. Marcheiová, Hotárek (It.) 191,93, 7. Dušková, Bidař (ČR) 189,09.

autor: ČTK | 26. 1. 2017 22:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama