Kožíšek se do závodu v letech neprobojoval. Kvalifikaci ve Vikersundu vyhrál Stoch

ČTK ČTK
16. 3. 2018 19:19
Víkendové závody v letech na lyžích ve Vikersundu budou bez české účasti. Čestmír Kožíšek neuspěl v kvalifikaci, nejdál dolétl Polák Kamil Stoch.
Kamil Stoch vyhrál kvalifikaci v letech na lyžích ve Vikersundu.
Kamil Stoch vyhrál kvalifikaci v letech na lyžích ve Vikersundu. | Foto: Reuters

Vikersund (Norsko) - Český skokan na lyžích Čestmír Kožíšek se nekvalifikoval do nedělního závodu Světového poháru na mamutím můstku ve Vikersundu. Roman Koudelka už poté, co nepostoupil do předchozího závodu v Trondheimu, v sérii pohárových závodů v Norsku nepokračuje.

Kožíšek, jenž si před dvěma lety ve Vikersundu vytvořil osobní rekord 226 metrů, dolétl v dnešní kvalifikaci jen na značku 175 metrů. Účast v závodě pro 40 nejlepších mu unikla o tři místa a patnáct bodů.

Kvalifikaci vyhrál lídr SP a vítěz posledních dvou závodů Kamil Stoch z Polska, jenž dolétl na 242 metrů. Domácího Roberta Johanssona porazil o 1,5 bodu.

V sobotu se ve Vikersundu skáče závod družstev, v neděli zakončí norskou sérii Raw Air individuální závod.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy