Kožíšek neuspěl. Na letech v Planici skončil po prvním kole, vyhrál Stoch

23. 3. 2018 16:11
Český skokan Čestmír Kožíšek se do druhého kola v závodě v letech na lyžích nepodívá. Doplachtil totiž na 34. místo a k postupu mu chybělo více než 10 bodů.
Čeští skokani na ZOH 2018 (Čestmír Kožíšek)
Čeští skokani na ZOH 2018 (Čestmír Kožíšek) | Foto: Reuters

Planica (Slovinsko) - Polský skokan na lyžích Kamil Stoch vyhrál lety v Planici a připsal si třicáté vítězství ve Světovém poháru. Za již jistým držitelem křišťálového glóbu skončili na dalších pozicích Nor Johann André Forfang a Rakušan Stefan Kraft. Jediný český zástupce Čestmír Kožíšek obsadil nebodované 34. místo.

Stoch v prvním kole skočil 245 metrů stejně jako Nor Robert Johansson, ale dostal téměř o pět bodů více. Johansson v neděli vyhrál lety doma ve Vikersundu, avšak ve Slovinsku v druhém kole klesl z druhého místa až za medailové příčky.

Největším Stochovým soupeřem tak byl Forfang, který s polským skokanem prohrál o 3,7 bodu. Třicetiletý Stoch vyhrál osmý závod SP v sezoně, na planickém mamutím můstku triumfoval po sedmi letech.

Závod nevyšel Gregoru Schlierenzauerovi, který ve čtvrteční kvalifikaci skočil 253,5 metru, ale po dopadu si hrábl rukama do sněhu a jeho skok tudíž nemohl být uznán jako vyrovnaný světový rekord. V druhém soutěžním kole Rakušan nedoplachtil ani na dvousetmetrovou hranici a skončil až osmadvacátý.

Kožíšek doletěl na 199,5 metru a k postupu do finálového kola mu chybělo 10,4 bodu. Nejlepší český skokan v sezoně tak další body do SP nepřidal a už ani nepřidá. Sobota je totiž v Planici vyhrazena soutěži družstev a v neděli bude létat jen nejlepší třicítka Světového poháru. Do ní měli čeští závodníci v nepovedené olympijské sezoně daleko.