Koudelka přišel o tradičního parťáka na pokoji, uklidňuje ho dvouletý syn a sní o olympijské medaili

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
17. 11. 2017 13:00
V pozici české jedničky vstoupí dnes skokan na lyžích Roman Koudelka v polské Wisle do nového ročníku Světového poháru. Vrcholem sezony ovšem bude olympiáda v Pchjongčchangu. "Nejvíc by mě potěšilo, kdybych v Koreji získal medaili," netají osmadvacetiletý Koudelka ambice v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: Reuters

Jak jste na olympijskou sezonu připraven?
Příprava se vydařila, všechno šlo správným směrem, což mě velice potěšilo. Byl to však jen trénink, opravdu pouze příprava na zimu. Teprve první závody na sněhu prozradí, zda stejně úspěšný bude i přechod do závodního období.

Několik podniků však už máte za sebou a v letní Grand Prix jste dvakrát skočil až na bronzový stupínek. To pro vás není měřítko?
Samozřejmě, že mě dlouhé skoky těšily, vždyť jsem porazil i několik výborných Poláků. Základ vidím v uvolněnosti a v časté přítomnosti manželky s téměř dvouletým synkem Karlem. Díky pochopení trenéra Schallerta se mnou jezdili skoro pět měsíců. Některé přesuny nebyly jednoduché, ale vždycky se nám je bez velkých problémů podařilo zvládnout.
Máte nové lyže. Už jste si na ně zvykl?
Zpočátku to chvíli trvalo, ale už můžu říct, že mi sedí, a věřím, že hned tento víkend mi pomohou k dobrému výkonu. Letos dvojnásob platí, že je potřeba se do nové sezony dobře odrazit, protože potom v bohatém programu budu psychicky odolnější. V Polsku bude záležet na počasí a vůbec celkových podmínkách. V každém případě bych rád navázal na úspěšné letní výsledky.
Ve Wisle se rozloučí se závodní kariérou Jakub Janda, který se rozhodl pro politickou dráhu. Jak vám bude v týmu chybět?
Jeho odchod není nic příjemného, vždyť v naší skokanské partě působil dlouhá léta. Při cestách do zahraničí jsme v hotelích bydleli spolu. Na můstcích bude chybět především v soutěžích družstev. V závodech jednotlivců je to už něco jiného, v nich už se koncentruju pouze na sebe a snažím se podat stoprocentní výkon.
Vaším snem je zisk olympijské medaile. Je to reálný cíl?
Udělám všechno, abych ji získal, ale zda se mi to povede, je samozřejmě ve hvězdách. Už teď však vím, že na korejských můstcích musím být v klidu, skákat uvolněně a potom snad přijdou i pěkné výsledky.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy