Koudelka byl v kvalifikaci v Lillehammeru pátý, Vančura měl nevyhovující kombinézu

13. 3. 2017 19:22
Čtyři z pěti Čechů postoupili v Lillehammeru z kvalifikace do úterního závodu Světového poháru. Roman Koudelka obsadil páté místo, Tomáše Vančuru rozhodčí diskvalifikovali.
Roman Koudelka
Roman Koudelka | Foto: ČTK

Lillehammer - Roman Koudelka, Viktor Polášek, Jakub Janda a Vojtěch Štursa postoupili z pětice českých reprezentantů ve skoku na lyžích do úterního závodu Světového poháru v Lillehammeru. Tomáš Vančura byl ze soutěže diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Koudelka v kvalifikaci dolétl na 135,5 metru a se ziskem 147,1 bodu obsadil páté místo. Polášek byl s výkonem 128,5 metru patnáctý, Janda skočil o sedm metrů méně a skončil 22. Štursa po výkonu 121 metrů prošel do závodu z předposledního postupového 39. místa.

Kvalifikaci vyhrál Němec Richard Freitag, který skočil 134,5 metru. Nejdelší skok dne 140,5 předvedl jeho krajan Markus Eisenbichler, který měl účast v závodě předem jistou na základě postavení v průběžném pořadí SP. Lídr seriálu Stefan Kraft z Rakouska zaznamenal pokus o deset metrů kratší.

před 6 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.