Kombinaci vede po sjezdu Baumann, Češi se mezi třicítku nevešli

ČTK ČTK
13. 2. 2017 11:51
Všichni čtyři čeští reprezentanti se ve slalomu představí až po elitní třicítce, nejlepší z nich Kryštof Krýzl je osmatřicátý.
Romed Baumann
Romed Baumann | Foto: Reuters

Svatý Mořic - Rakušan Romed Baumann je po sjezdu v čele kombinace na mistrovství světa ve Svatém Mořici. Druhý je s odstupem dvanácti setin Francouz Adrien Théaux, na třetím místě jsou díky shodnému času Němec Thomas Dressen a Slovinec Martin Čater. Všichni čtyři čeští reprezentanti se ve slalomu představí až po elitní třicítce, nejlepší z nich Kryštof Krýzl je osmatřicátý.

Obhájce stříbra Nor Kjetil Jänsrud se dělí o šestou příčku s dalším medailovým kandidátem Švýcarem Carlem Jankou. Úřadující mistr světa Rakušan Marcel Hirscher z Rakouska je až osmadvacátý se ztrátou 2,30 sekund na čelo.

Krýzl za Baumannem zaostal 3,32 sekundy. Další tři Češi skončili v páté desítce - Ondřej Berndt byl jednačtyřicátý, Jan Zabystřan sedmačtyřicátý a Filip Forejtek ještě dvě místa za ním.

Slalom začne ve 13:00.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy