Kombinaci vede po sjezdu Baumann, Češi se mezi třicítku nevešli

ČTK ČTK
13. 2. 2017 11:51
Všichni čtyři čeští reprezentanti se ve slalomu představí až po elitní třicítce, nejlepší z nich Kryštof Krýzl je osmatřicátý.
Romed Baumann
Romed Baumann | Foto: Reuters

Svatý Mořic - Rakušan Romed Baumann je po sjezdu v čele kombinace na mistrovství světa ve Svatém Mořici. Druhý je s odstupem dvanácti setin Francouz Adrien Théaux, na třetím místě jsou díky shodnému času Němec Thomas Dressen a Slovinec Martin Čater. Všichni čtyři čeští reprezentanti se ve slalomu představí až po elitní třicítce, nejlepší z nich Kryštof Krýzl je osmatřicátý.

Obhájce stříbra Nor Kjetil Jänsrud se dělí o šestou příčku s dalším medailovým kandidátem Švýcarem Carlem Jankou. Úřadující mistr světa Rakušan Marcel Hirscher z Rakouska je až osmadvacátý se ztrátou 2,30 sekund na čelo.

Krýzl za Baumannem zaostal 3,32 sekundy. Další tři Češi skončili v páté desítce - Ondřej Berndt byl jednačtyřicátý, Jan Zabystřan sedmačtyřicátý a Filip Forejtek ještě dvě místa za ním.

Slalom začne ve 13:00.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

ÚOHS zakázal uzavřít smlouvu na metro D, prověří vypsání tendru

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zakázal pražskému dopravnímu podniku předběžným opatřením uzavřít smlouvu s vítězem veřejné zakázky na vybudování prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu. Zákaz platí, než úřad posoudí, zda byla veřejná zakázka vypsána v souladu se zákonem. Na předběžné opatření upozornil server Seznam Zprávy, vydání následně potvrdila mluvčí úřadu Milena Marešová.

"Úřad vydal předběžné opatření včera (ve čtvrtek), dnes bylo doručeno účastníkům řízení. Správní řízení jsme zahájili na návrh společnosti Eurovia, která podala návrh na přezkoumání postupu zadavatele. Předběžné opatření zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem do doby, než správní řízení skončí. V opačném případě by nebylo možné uložit nápravné opatření v případě, že úřad zjistí pochybení," uvedla Marešová.

Vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík řekl, že podnik si je situace vědom a rozhodnutí respektuje. Zakázku na výstavbu prvního úseku metra D z Pankráce na Olbrachtovu vyhlásil pražský dopravní podnik a její hodnota přesahuje deset miliard korun.

Další zprávy