Kombinaci v La Thuile zhatil sníh, Ledecká zůstane v celkovém hodnocení třetí

ČTK ČTK
1. 3. 2020 8:34
Kombinace Světového poháru lyžařek v italském La Thuile byla kvůli hustému sněžení zrušena. Pořadatelé by po vydatné sněhové nadílce nedokázali upravit trať. Malý křišťálový glóbus získala Italka Federica Brignoneová, která vyhrála oba kombinační závody v sezoně. Česká reprezentantka Ester Ledecká skončila v hodnocení disciplíny třetí.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Mám z toho strašnou radost. Jsem pyšná na sebe a celý tým. Odvedli skvělou práci a já jim za to moc děkuji. Jsem moc ráda, že jsem to vybojovala, protože kombinace je pro mě hrozně zábavná disciplína a mám ji moc ráda," uvedla v nahrávce pro média Ledecká.

I proto českou lyžařku mrzelo, že se dnes kvůli špatnému počasí nemohla představit na svahu. "Samozřejmě mě mrzí každý zrušený závod, ale je to outdoorový sport a tohle se může stát. Musíme k tomu přistupovat tak, jak to je. Já bych si tenhle kopec ráda znovu sjela, protože je nádherný a měli to opravdu dobře připravené, počasí ale neporučíte," řekla Ledecká.

Dvojnásobná olympijská vítězka získala v kombinaci bronz před týdnem v Crans Montaně a v lednu byla v Altenmarktu-Zauchensee šestá. V konečném hodnocení zaostala se ziskem 100 bodů o 25 bodů za druhou Švýcarkou Wendy Holdenerovou. Brignoneová vede i celkové pořadí Světového poháru před Američankou Mikaelou Shiffrinovou, která po úmrtí otce přerušila sezonu.

Nad závody v La Thuile visel otazník kvůli epidemii koronaviru, ale nakonec se je organizátoři rozhodli uspořádat s omezeným počtem diváků. V sobotu ženy absolvovaly superobří slalom, v němž obsadila Ledecká šesté místo.

V polovině března završí Ledecká svou nejúspěšnější sezonu na lyžích na finále Světového poháru v Cortině d'Ampezzo, kde bude mimo jiné bojovat o druhé místo v celkovém pořadí sjezdu.

"Já o tom takhle nepřemýšlím. Těším se do Cortiny, protože je tam krásný kopec. Mám radost, že můžu jet na finále všechny disciplíny, že se mi povedlo sjet těch 500 bodů. Náš tým to dělá opravdu dobře, zlepšuji se sezonu od sezony, máme dobrý systém, takže i snowboarďačka může zajet dobré výsledky na lyžích," připomněla aktuálně desátá žena SP svou původní "profesi".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Dvě nehody aut na náledí uzavřely dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice byla uzavřená několik hodin, směr na Strakonice byl zprůjezdněn po 13:00, směr na Prahu zhruba o dvě hodiny dříve. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Příčiny a okolnosti havárii policisté vyšetřují, podle Truxy řidiči zřejmě nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky.

Dokumentování nehod, odstraňování jejich následků a uklízení vozovky trvalo až do odpoledních hodin. Ve směru na Prahu i na Strakonice se tvořily na dálnici kolony. Na Strakonice se zatím jezdí jedním pruhem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy