Klaebo kvůli obavám z covidu přiměl přítelkyni žít v karanténě

ČTK ČTK
30. 10. 2020 15:31
Trojnásobný olympijský šampion v běhu na lyžích Johannes Hösflot Klaebo přiměl svoji přítelkyni Pernilleu Dösvikovou k striktnímu dodržování karantény, aby ho neohrozila koronavirem.
Johannes Hösflot Klaebo a Pernillea Dösviková během letní dovolené.

Partnerka hvězdného sportovce nenavštěvuje osobně univerzitu a vzdělává se jen na dálku. Po případném kontaktu s přáteli se na pár dní odebírá ke své rodině, aby se zjistilo, zda se u ní neprojeví příznaky covidu-19.

"Je smutné to říkat, ale ona je nucena žít jako já. Nemůžu nic riskovat," řekl norskému deníku Verdens Gang. Je mu líto, že svou přítelkyni do takové pozice dostal. "Ale myslím si, že právě takhle to musíme dělat," doplnil dvojnásobný celkový vítěz Světového poháru.

Před onemocněním, které postihuje zejména plíce, má velký respekt. "To poslední, co chci, je dostat covid-19. Nikdy nevíte, jak mohou vypadat dlouhodobé následky," řekl čtyřiadvacetiletý Nor, který plánuje závodit ještě mnoho let. Případné dlouhodobé postižení plic by mohlo ohrozit jeho kariéru.

Kvůli ochraně zdraví se sám drží v izolaci. Nestýká se s přáteli a nechodí ani osobně na fyzioterapii. Je jen doma a na lyžařských tratích. Restrikce vedle partnerky dodržují i jeho dědeček a trenér v jedné osobě, rodiče a bratr. Jedinou výjimkou je sestra, která chodí do školy.

Nová sezona Světového poháru, která by měla začít koncem listopadu ve finské Ruce, podle něj bude vzhledem k okolnostem velmi namáhavá. "Pro mě, pro svaz, pro rodiny doma, protože budeme žít v neustálé karanténě," dodal.

Lindsey se opět pochlubila záběry z dovolené. Sledujte Sportovní Sociál | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 55 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy