Němci dál vládnou SP sdruženářů, v Sapporu vyhrál Kircheisen

10. 2. 2017 7:53
Björn Kircheisen vyhrál v Sapporu poprvé po čtyřech letech závod Světového poháru v severské kombinaci a prodloužil nadvládu německých sdruženářů v této sezoně. V dějišti olympijských her z roku 1972 skončilo triumfem současné velmoci i 18. individuální klání, přitom na startu chyběli všichni předchozí vítězové Johannes Rydzek, Eric Frenzel a Fabian Riessle. Ani české barvy neměly v soutěži nejlepší reprezentanty. Při absenci Tomáše Portyka i Miroslava Dvořáka obsadil Lukáš Daněk 35. místo, Ondřej Pažout nenastoupil do běžecké části. Pořadí SP dál vede vítěz osmi závodů Rydzek.
Němečtí sdruženáři Johannes Rydzek, Björn Kircheisen, Eric Frentzel a Fabian Riessle. | Foto: ČTK

SP v severské kombinaci v Sapporu (Japonsko):

1. Kircheisen (Něm.) 25:59,3, 2. A. Watabe (Jap.) -0,7, 3. Kokslien (Nor.) -32,1, 4. Lange (Něm.) -34,1, 5. Hug (Švýc.) -39,8, 6. Nagai -42,8, 7. Watanabe -43,1, 8. J. Watabe (všichni Jap.) -49,0, 9. Denifl -50,8, 10. Klapfer (oba Rak.) -57,9, ...35. Daněk -4:30,6, Pažout (oba ČR) nenastoupil do běžecké části.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 22 závodů): 1. Rydzek 1390, 2. Frenzel 1354, 3. Riessle (všichni Něm.) 949, 4. A. Watabe 726, 5. Kircheisen 640, 6. Seidl (Rak.) 586, ...38. Dvořák 82, 39. Portyk (oba ČR) 81, 58. Pažout 4.