Jizerská padesátka bude bez amatérů, nedostali výjimku. Běžet mohou jen virtuálně

Sport ČTK Sport, ČTK
28. 1. 2021 12:41
Amatérští běžci na lyžích se kvůli koronaviru na start letošního 54. ročníku Jizerské padesátky nepostaví. Organizátoři oznámili, že pro více než 5000 přihlášených závodníků nedostali od ministerstva zdravotnictví výjimku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

"Finální stanovisko ohledně amatérů jsme dostali ve středu a ministerstvo výjimku neudělilo," uvedl ředitel závodu David Douša. "To nás rozesmutnilo, do poslední chvíle jsme doufali, že se povede uspořádat i závody pro amatéry, abychom pokračovali v tradici," doplnil.

Na trať padesátky se v neděli 14. února vydají pouze profesionálové v rámci mezinárodní série Visma Ski Classics, což se týká 150 mužů a třicítky žen. Pořadatelé dostali výjimku i pro sprint, který se uskuteční o dva dny dříve.

Organizátoři navrhovali rozložit závody na 10 km, 25 km a 50 km klasicky a 30 km volně individuálně do deseti dnů podle přesných časů startu.

"Od začátku září se snažili potkat se zástupci ministerstva zdravotnictví a probrat jednotlivé plány, ale první schůzka proběhla až v prosinci, kdy odmítli několik variant včetně plně testované, kdy by se všichni účastníci otestovali na koronavirus," řekl Douša.

Pro amatéry bude od příštího týdne připraven tzv. virtuální závod, který je součástí virtuální ligy Worldloppetu.

"Odjet to budou moct, kde budou chtít, a každý si délku a výsledek změří prostřednictvím jakékoli aplikace," vysvětlil Douša. Jet může všech přes pět tisíc přihlášených a další se mohou registrovat za 600 korun. "Koncem příštího týdne všem pošleme startovní balíček, křišťálovou medaili a podobně," dodal.

Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 mají výjimky jen profesionální sporty, organizované sportování amatérů ve vnitřních i venkovních prostorách je zakázáno.

Na běžky ale lidé chodit můžou a v Bedřichově, místě startu padesátky, je každý den plné parkoviště a na tratích v Jizerských horách nespočet lyžařů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy