Jeď už zase na lyže, modlí se soupeřky Ledecké. Měly ze mě radost, smála se Češka

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 12. 2020 21:52
Skoro po roce jela závod na snowboardu a hned opět triumfovala. Ester Ledecká suverénně ovládla paralelní obří slalom Světového poháru v Cortině d'Ampezzo a její soupeřky doufají, že česká obojživelnice teď dá zase přednost lyžím.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Ondřej Pýcha/Red Bull Content Pool

V sezoně zatím závodila jen na sjezdovkách. Minulý týden se chystala na superobří slalomy ve Svatém Mořici, které se ale kvůli sněžení nekonaly. Proto měla i problém s tréninkem na snowboardu před Cortinou. "Neměla jsem moc šanci se tak rychle přehodit z lyží na snowboard," podotkla pětadvacetiletá Ledecká.

Na prkno si zvykala na Passu Monte Croce. "Chtěli jsme trénovat, i trénovali, ale sněhu bylo strašně moc, takže to bylo víc plácání než trénování. Ale dělali jsme, co jsme mohli," uvedla.

Následně měla problém se do Cortiny dostat. "Průsmyky byly zapadané nebo byly popadané stromy. Čekali jsme, jestli nás pustí," líčila.

Do střediska v Dolomitech se dostala v pátek. "Kopec jsem viděla před závodem poprvé po dvou letech. Jsem ráda, že se to povedlo a mohla jsem zase vyhrát," pochvalovala si.

Na sjezdovce Tondi Normale v nadmořské výšce přes dva tisíce metrů svištěla mezi brankami suverénně. "Mám ze závodu radost. Měla jsem nad jízdami kontrolu, byla jsem rychlá, ale jsou tam rezervy a je na čem pracovat," prohlásila.

Rozdílem třídy ovládla už kvalifikaci. "Mám výhodu, že mám rychlé prkno a dobrého servisáka, takže už se jenom vezu z kopce dolů. Kvalifikace se mi povedla, ale pořád mám co zlepšovat," zopakovala vítězka sedmnácti paralelních obřích slalomů v seriálu SP, mistryně světa i olympijská vítězka v této disciplíně.

Se soupeřkami se nestihla moc bavit. Po vítězství šla na dopingovou kontrolu a spěchala na hotel. "Slyšela jsem, že se dost ptaly, kdy už zase pojedu na lyže, tak nevím. Asi ze mě měly určitě hroznou radost," pronesla ironicky.

Snowboardistky si mohou oddechnout. Ve čtvrtek v Carezze Ledecká nepojede, jelikož se vrací na lyže. Od středy začnou tréninky sjezdu ve Val d'Isere, kde jsou v pátek a v sobotu na pořadu dva sjezdy a v neděli superobří slalom.

Zatím ovšem na lyže nemyslela. "Teď jsem byla snowboarďačka," potvrdila. O přípravu se stará její tým s trenéry Tomášem Bankem a nově Italem Franzem Gamperem, který v minulosti vedl třeba Nora Aksela Lunda Svindala. Z Cortiny by se měla přesunout na sjezdařský trénink a mohla by letět i vrtulníkem.

"Všude nasněžilo a je trošku složitý najít dobrou a tvrdou sjezdovku, kde bychom dobře potrénovali. Věřím, že najdou tu nejlepší alternativu a už se těším do Val d'Isere," doplnila.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Do České republiky vjela přes hraniční přechod u Břeclavi první vozidla amerického vojenského konvoje, který se vrací ze cvičení NATO v Maďarsku.

před 1 hodinou

Babiš se má podle soudu omluvit za své výroky senátorovi Wagenknechtovi

Premiér Andrej Babiš (ANO) se má omluvit senátorovi Lukáši Wagenknechtovi (za Piráty) za výroky, že je psychopat, udavač a připravil ČR o 800 milionů korun, rozhodl v pátek Okresní soud Praha-západ. Wagenknecht, který byl náměstkem, když Babiš vedl ministerstvo financí, to uvedl na twitteru. Premiér si za svými výroky stojí a plánuje se odvolat, sdělil ČTK v textové zprávě.

Soud vyhověl žalobě na ochranu osobnosti, Babiš je povinen písemnou omluvu zaslat do tří dnů poté, co rozsudek nabude právní moci, uvedl Wagenknecht. Jeho asistentka Karolína Žďárská řekla ČTK, že písemné vyhotovení rozsudku by mělo být k dispozici do dvou týdnů. "Zatím nemáme písemné vyhotovení, takže neznáme argumenty soudu, ale za svými výroky si stojím, budu se odvolávat," reagoval Babiš.

Wagenknecht byl prvním náměstkem ministra financí od února 2014 do června 2015, kdy ho Babiš odvolal podle pozdějšího Wagenknechtova vyjádření bez udání důvodu. Wagenknecht se před tím dostal do sporu s tehdejší ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO), když jeho auditorský tým našel chyby v tendru na monitorovací systém evropských fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy