Hrůza v ledovém korytu. Sáňkařka Děmčenková utrpěla na SP v Königsee poranění mozku

ČTK ČTK
5. 1. 2019 15:17
Na Světovém poháru v Königsee měla těžkou nehodu ruská sáňkařka Viktoria Děmčenková. Dcera olympijského medailisty Alberta Děmčenka utrpěla poranění mozku a z trati ji sanitka odvezla v bezvědomí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Děmčenková v prvním kole za hustého sněžení sklouzla v jednom z nejrychlejších úseků trati ze saní a uhodila hlavou do zledovatělého koryta. Když poté třiadvacetiletá závodnice bezvládně klouzala setrvačností dále po trati, bouchla se do hlavy ještě jednou o okraj dráhy.

Závod byl po nehodě Děmčenkové přerušen a pro ruskou sáňkařku přijela sanitka. Lékař závodu uvedl, že Děmčenková utrpěla traumatické poranění mozku se ztrátou vědomí.

"Nemá žádná těžká zranění - páteř je neporušená, vše je v pořádku i v oblasti krku. Má otřes mozku, ale díky bohu její zdraví není v ohrožení," řekla později agentuře RIA Novosti šéfka ruské sáňkařské federace Natalija Gartová.

Na náročné trati v Königsee ztratily kontrolu nad saněmi v prvním kole také další ruská závodnice Jekatěrina Baturinová a Rakušanka Birgit Platzerová, ale jejich nehody neměly tak vážné následky.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy