Horišima vyhrál i paralelní jízdu, ženám vládla Laffontová

9. 3. 2017 13:51
Jediný český reprezentant na startu Daniel Honzig vypadl v prvním kole a obsadil 39. místo.
Perry Laffontová na MS 2017
Perry Laffontová na MS 2017 | Foto: Reuters

Sierra Nevada - Ikuma Horišima je prvním lyžařem, který na jednom mistrovství světa vyhrál obě disciplíny jízdy v boulích. Devatenáctiletý Japonec po středečním triumfu v individuálním závodu dnes na svahu ve španělské Sierra Nevadě ovládl i paralelní jízdu. Ženám kralovala Francouzka Perry Laffontová.

Rychle jezdící Horišima porazil cestou za druhým zlatem šest soupeřů. V osmifinále vyřadil kanadského favorita Mikaela Kingsburyho. V dramatickém finále Japonec i jeho soupeř Bradley Wilson z USA upadli a Horišima zvítězil na body 20:15.

Z třetího místa se radoval švýcarský jezdec Marco Tade. Jediný český reprezentant na startu Daniel Honzig vypadl v prvním kole a obsadil 39. místo.

Stříbrná medailistka z individuální jízdy Laffontová porazila ve finále nejtěsnějším rozdílem 18:17 Kazašku Julii Galyševovou. Bronz získala Jealin Kaufová z USA.

Mezi ženami se oba boulařské závody na jednom světovém šampionátu povedlo vyhrát třem lyžařkám. Dvakrát to dokázala Norka Kari Traaová, jednou Japonka Aiko Uemuraová a Kanaďanka Jennifer Heilová.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Sierra Nevadě (Španělsko):

Paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Horišima (Jap.), 2. Wilson (USA), 3. Tade (Švýc.), 4. Theocharis (Fr.), 5. Reiherd (Kaz.), 6. Machněv (Rus.), …39. Honzig (ČR).

Ženy: 1. Laffontová (Fr.), 2. Galyševová (Kaz.), 3. Kaufová (USA), 4. So Či-won (Korea), 5. Pertachijová (Rus.), 6. Scanziová (Švýc.).