Fellner a Havlíčková získali tituly v běhu na lyžích

12. 1. 2018 13:57
Republikového šampionátu se ovšem nezúčastnili Martin Jakš, Petra Nováková a další reprezentanti.
Barbora Havlíčková
Barbora Havlíčková | Foto: Milan Kammermayer

Nové Město na Moravě - Adam Fellner a Barbora Havlíčková získali na domácím šampionátu v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě tituly v závodech volnou technikou. Na startu nebyli obhájci prvenství Martin Jakš a Kateřina Beroušková, kteří dostali společně s dalšími reprezentanty Michalem Novákem, Alešem Razýmem či Petrou Novákovou po náročné Tour de Ski volno na přípravu.

Čtyřiadvacetiletý Fellner vsadil hned po startu patnáctikilometrového závodu na vysoké tempo. "Rozjel jsem to obzvlášť rychle. Poslední dvě kola jsem cítil, že mi docházejí síly. Bylo to na krev," uvedl Fellner. V závěrečném ze čtyř okruhů se na něj dotahoval Bešťák, který měl v cíli ztrátu 4,2 sekundy.

V závodě žen potvrdila svoje kvality teprve sedmnáctiletá Havlíčková. "Za dnešních sněhových podmínek byl závod hodně těžký, což mi vyhovuje. Měla jsem díky mému týmu dokonalý přehled o všech soupeřkách. Posledního půldruhého kilometru jsem se snažila zvýšit tempo, což se mi povedlo," řekla Havlíčková, která získala první titul mezi dospělými.

O druhé místo se podělily Sandra Schützová a Polka Martyna Galewiczová. Obě měly na Havlíčkovou shodnou ztrátu 21,5 sekundy.

V sobotu se bude bojovat o tituly ve sprintu volně v neděli šampionát zakončí závody klasickou technikou na 10 a 15 km.