Ledecká oslnila, vyhrála trénink na sjezd. Zkoušela jsem jinou linii, zářila Češka

Aktualizováno 8. 1. 2021 15:08
Lyžařka Ester Ledecká vyhrála druhý trénink na sobotní sjezd Světového poháru v rakouském Svatém Antonu.
Ester Ledecká.
Ester Ledecká. | Foto: Reuters

Pětadvacetiletá Češka dosáhla času 1:25,49 minuty a byla rychlejší o čtyři setiny před Norkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou. Závod v sobotu začne v 11:45 a můžete ho sledovat v on-line reportáži na Aktuálně.cz.

"Dneska jsem zkoušela trošku jinou linii než v prvním tréninku, ne tolik snowboardovou, a bylo to o mnoho lepší. Pořád se ale můžu v některých pasážích zlepšit," citoval Ledeckou web skiweltcup.tv. "Podmínky jsou skvělé. Trať není tak ledovatá, ale drží. Startuju tady poprvé a už se těším na závod."

V tréninku sjezdu v rámci SP zajela Ledecká, aktuálně pátá sjezdařka pořadí, nejrychlejší čas počtvrté v kariéře. Premiérově zvítězila v lednu 2017 v rakouském Altenmarktu-Zauchensee.

V kanadském Lake Louise vyhrála v listopadu 2017 a v prosinci 2019 uspěla v přípravné jízdě v italské Val Gardeně. Dosud jediný triumf ve sjezdu Světového poháru si připsala v Lake Louise v prosinci 2019.

Ledecká, rovněž elitní snowboardistka, absolvuje ve Svatém Antonu první závod od předvánočního triumfu v superobřím slalomu ve Val d'Isére. Ve dvou sjezdech ve Francii obsadila dvojnásobná olympijská vítězka šesté a sedmé místo.

Druhý trénink na sobotní sjezd SP lyžařek ve Svatém Antonu (Rakousko):

1. Ledecká (ČR) 1:25,49, 2. Vickhoffová Lieová (Nor.) -0,04, 3. Bassinová (It.) -0,14.

Obří slalom v Adelbodenu ovládl Pinturault

První ze dvou obřích slalomů ve švýcarském Adelbodenu ovládl Alexis Pinturault. Devětadvacetiletý francouzský lyžař si dnes připsal třetí vítězství v sezoně a upevnil si první místo v průběžném pořadí Světového poháru.

Pinturault zajel v prvním i druhém kole nejrychlejší čas a navázal na triumfy v paralelním obřím slalomu v Zürsu a obřím slalomu v Alta Badii. Druhého Filipa Zubčiče z Chorvatska porazil o 1,04 sekundy, domácí reprezentant Marco Odermatt na třetí příčce ztratil vteřinu a jedenáct setin.

V celkovém hodnocení Světového poháru má Pinturault na kontě 574 bodů a před Aleksanderem Aamodtem Kildem z Norska, jenž dnes obsadil čtvrté místo, má náskok 60 bodů. V pořadí obřího slalomu je francouzský reprezentant se ztrátou deseti bodů druhý za Odermattem.

Jediný český zástupce Kryštof Krýzl při jubilejním 20. startu v Adelbodenu a prvním po třech letech nebodoval. V prvním kole obsadil 44. místo, na nejrychlejšího Pinturaulta ztratil 4,78 sekund. Od bodované třicítky ho dělila více než vteřina a půl.

Druhý obří slalom je v Adelbodenu na programu v sobotu. V neděli se pojede slalom, ve kterém by se měl představit i český reprezentant Ondřej Berndt.

SP ve sjezdovém lyžování v Adelbodenu (Švýcarsko):

Muži - obří slalom:

1. Pinturault (Fr.) 2:18,26 (1:09,94+1:08,32), 2. Zubčič (Chorv.) -1,04 (1:10,91+1:08,39), 3. Odermatt (Švýc.) -1,11 (1:10,90+1:08,47), 4. Kilde (Nor.) -2,21 (1:11,75+1:08,72), 5. Murisier -2,29 (1:11,22+1:09,33), 6. Meillard (oba Švýc.) -2,39 (1:11,51+1:09,14), 7. Braathen -2,64 (1:11,94+1:08,96), 8. Nestvold-Haugen -2,69 (1:11,36+1:09,59), 9. Kristoffersen (všichni Nor.) -2,80 (1:11,46+1:09,60), 10. Ford (USA) -2,85 (1:11,09+1:10,02), …v 1. kole 44. Krýzl (ČR) 1:14,72.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 5 z 10 závodů): 1. Odermatt 350, 2. Pinturault 340, 3. Zubčič 288, 4. Ford 200, 5. Braathen (Nor.) 191, 6. Meillard 185.

Pořadí SP (po 15 z 38 závodů): 1. Pinturault 575, 2. Kilde 515, 3. Odermatt 451, 4. Zubčič 375, 5. Kristoffersen 367, 6. Caviezel (Švýc.) 307.