Samkovou čeká po sezoně divadlo, závod v Herlíkovicích a pak možná Bhútán

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
18. 3. 2019 14:18
Snowboardcrossařka Eva Samková se letos stala mistryní světa i vítězkou Světového poháru, což je nejlepší vysvědčení z její dosavadní velice úspěšné kariéry. "Byla to skvělá sezona, navíc se sladkou třešničkou na dortu v podobě prvenství v sobotním závodě ve Švýcarsku,“ prozradila své pocity hned na začátku rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Eva Samková v závodě Světového poháru ve Veysonnaz
Eva Samková v závodě Světového poháru ve Veysonnaz | Foto: Vítek Ludvík

Kudy vedla cesta ke skvělým výsledkům?

Především díky stabilní formě bez většího výpadku. Po kvalitním tréninku se mi podařilo získat zlato na světovém šampionátu a vzhledem k menšímu počtu závodů jsem hlavně v lednové přestávce měla dost času připravit se i na závěrečné závody ve Světovém poháru.

Takže stoprocentní spokojenost?

S výkony a výsledky určitě. V předchozích letech jsem občas měla menší problémy v některých zatáčkách a letos jsem je jela už lépe. Tím však chci zároveň říci, že jsou tam ještě chyby, ale vím o nich, takže mám možnost je dál odstraňovat.

V čem především?

Chceme s trenérem pracovat hlavně na technice, abychom mohli říci, že je ideální. Víme, co je potřeba změnit, ale během letošní závodní sezony to nešlo. V podstatě jde o to, aby současných špičkových jízd bylo z deseti devět a ne pouze dvě, jak je to teď.

Nejsou žádným tajemství vaše problémy s rameny. Jak často se letos ozvaly?

Vypadly dvakrát a bylo to samozřejmě dost nepříjemné, ale neomezovalo mě to. Každopádně to bylo jediné negativum letošní sezony.

Co byste řekla na adresu své největší soupeřky Američanky Lindsey Jacobellisové?

Jezdí stabilně skvěle a i když jí v létě bude už 34 let, tak si myslím, že svoji výbornou formu si do olympiády v roce 2022 udrží. Těží hlavně ze zkušeností, ale obě máme stále rostoucí počet dalších vynikajících holek. Tak trochu to ostatně napovědělo její sobotní nevydařené semifinále, kdy jediná chybička stačila k tomu, aby skončila až čtvrtá a zbylo na ní jen malé finále. Očekával se náš souboj o zlato a takhle to vyřešila za mě (smích).

Budete letos pokračovat ve studiu na Fakultě tělesné výchovy a sportu?

V příštích měsících budu mít víc času, takže nejdřív chci úspěšně dokončit druhý ročník a začít třetí.

Kdy vám začne příprava na další sezonu?

I když mi teď v dohledné době nečekají žádné závody, tak fyzická příprava pro mě nikdy nekončí. O dvoutýdenní dovolené sice posilovnu nevyhledávám, ale surfování či jednodenní výlety po horách snad jako velký výpadek nazvat nelze.

Co vás čeká aspoň v nejbližších týdnech?

Ve Vrchlabí půjdu do divadla, do Berlína pojedu na koncert a 30. března v krkonošských Herlíkovicích se s řadou kamarádů v exhibičním závodě a večerem plném smíchu s letošní sezonou definitivně rozloučím.

Už víte, kde strávíte zaslouženou dovolenou?

Uvažovala jsem o Bhútánu, ale jisté to ještě není. Třeba se vydám po Evropě, ale o tom se rozhodnu až asi během dubna.

Nebude vám po letošní skvělé sezoně pro tu příští chybět motivace?

Chuť jsem neztratila a motivem pro mě bude další zlepšení, o které se chci pokusit. Prostě být na těch kopcích rychlejší a celkově lepší.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy