Erbanová na sprinterském MS trhá osobní rekordy. V polovině je těsně čtvrtá

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 2. 2017 23:10
Česká rychlobruslařka si v kanadském Calgary vytvořila osobní rekordy na pětistovce i na kilometru.
Karolína Erbanová.
Karolína Erbanová. | Foto: Reuters

Calgary - Rychlobruslařka Karolína Erbanová je v polovině mistrovství světa v Calgary ve sprintu čtvrtá. Čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka zajela druhý čas na pětistovce a čtvrtý na kilometru, v obou případech si vytvořila nový osobní rekord. V čele průběžného pořadí je favorizovaná Japonka Nao Kodairaová, která obě tratě vyhrála.

Na pětistovce se Erbanová představila v jedenácté ze 14 rozjížděk a její soupeřkou byla další z hlavních medailových adeptek Heather Bergsmaová z USA. Erbanová ji časem 37,06 ale bezpečně porazila a o 61 setin překonala své čtyři roky staré maximum.

Úřadující evropská šampionka ve sprintu byla v týdnu před MS nemocná, v Kanadě ale dokazuje, že je dobře připravená. Na kilometru se utkala ve dvojici s Kodairaovou, na kterou nestačila. Jejím novým maximem je čas 1:13,53.

Japonka se na pětistovce jako jediná dostala pod hranici 37 sekund a vytvořila si stejně jako Erbanová nový osobní rekord, což zopakovala i na kilometru (1:12,51).

Do boje o medaile se zapojila i Nizozemka Jorien ter Morsová, která byla na pětistovce pátá, ale kilometr zajela skvěle a zásluhou druhého času se posunula na třetí místo. Druhá je Bergsmaová, která byla dvakrát třetí. Erbanovou aktuálně dělí od medaile setina sekundy v přepočtu na kilometrovou trať.

Konečné pořadí MS určí nedělní druhé starty na obou tratích.

Mistrovství světa v rychlobruslařském sprintu v Calgary:

Muži:

500 m: 1. Mulder (Niz.) 34,18, 2. Kreč (Kaz.) 34,21, 3. Murašov (Rus.) 34,29.

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 36,75, 2. Erbanová (ČR) 37,06, 3. Bergsmaová (USA) 37,22.

1000 m: 1. Kodairaová 1:12,51, 2. Ter Morsová (Niz.) 1:12,53, 3. Bergsmaová 1:12,95, 4. Erbanová 1:13,53.

Průběžné pořadí (po 2 ze 4 závodů): 1. Kodairaová 73,005, 2. Bergsmaová 73,695, 3. Ter Morsová 73,815, 4. Erbanová 73,825.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký diplomat jednal v Jižní Koreji o jaderné diplomacii, KLDR odmítá obnovit dialog

Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun ve středu jednal s jihokorejskými představiteli o stagnující jaderné diplomacii na Korejském poloostrově. Návštěva hlavního amerického diplomata pro rozhovory se Severní Koreou se uskutečnila v době, kdy KLDR opakovaně odmítá obnovit s USA dialog. Biegun po setkání s jihokorejským jaderným vyslancem I Tu-hunem prohlásil, že USA i Jižní Korea budou pokračovat v diplomatické snaze eliminovat severokorejské jaderné zbraně a vytvořit trvalejší mír na poloostrově, napsala agentura AP.

Podle amerického emisara Spojené státy nežádaly o žádné setkání se severokorejskými představiteli během Biegunovy cesty do Jižní Koreje. Návštěva následovala krátce poté, co náměstkyně severokorejského ministra zahraničí Čche Son-hui v prohlášení uvedla, že KLDR neobnoví rozhovory, dokud Washington neskoncuje s tím, co Pchjongjang vnímá jako "nepřátelskou politiku".

Zdroj: ČTK
Další zprávy