Zase čtvrtá. Erbanová znovu zůstala pod stupni vítězů v závodu na 500 metrů

9. 12. 2017 22:29
Počtvrté v sezoně skončila Karolína Erbanová čtvrtá v rychlobruslařském závodu na 500 metrů ve Světovém poháru. Tentokrát v Salt Lake City.
Karolína Erbanová
Karolína Erbanová | Foto: Reuters

Salt Lake City - Rychlobruslařka Karolína Erbanová skončila počtvrté v sezoně čtvrtá v závodu na 500 metrů ve Světovém poháru. V Salt Lake City si stejně jako v pátek vylepšila nejrychlejší čas sezony, který má nyní hodnotu 37,18, ale opět nestačila na stejnou trojici soupeřek. Z vítězství se radovala na nejkratší trati doposud neporažená Nao Kodairaová z Japonska, kterou doprovodily na stupně vítězů Korejka I Sang-hwa a další Japonka Arisa Goová.

V závodu na 1500 metrů se představily Nikola Zdráhalová a Martina Sáblíková, které shodně zaostaly za časy z minulého týdne v Calgary. Zdráhalová obsadila patnácté místo, zkušenější Sáblíková byla dvacátá. Z vítězství se radovala další Japonka Miho Takagiová. Zdráhalová pak nastoupila ještě ve finále závodu s hromadným startem a dojela desátá.

Pětadvacetiletá Erbanová se na pětistovce představila v předposlední rozjížďce s Vanessou Herzogovou z Rakouska, kterou dokázala porazit. Oproti pátku si o dvě setiny sekundy vylepšila čas, ale v průběžném pořadí jí patřilo druhé místo za Goovou.

Následně se na ovál postavily Kodairaová a I Sang-hwa, které si i přes komplikace s opakovaným startem zajistily první a druhé místo. Úřadující mistryně světa Kodairaová ovládla časem 36,54 i sedmou pětistovku v sezoně. Od třetího místa Erbanovou tentokrát dělilo třináct setin sekundy.

Trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková si start v elitní divizi A na trati 1500 metrů vybojovala před týdnem v Kanadě, představila se hned v první rozjížďce a zajela čas 1:57,55. Oproti Calgary byla o dvě sekundy pomalejší a nakonec skončila v divizi A poslední.

Zdráhalová startovala v páté rozjížďce a s časem 1:56,30 byla průběžně šestá. Následně ji ale všechny další rychlobruslařky až na Lotte van Beekovou z Nizozemska předstihly. Patnácté místo je druhým nejlepším výsledkem Zdráhalové na trati 1500 metrů v SP, lépe dopadla jen v Calgary, kde byla devátá.

Z vítězství se radovala Takagiová, která ani na čtvrté patnáctistovce v sezoně nenašla přemožitelku. Druhá skončila Marrit Leenstraová z Nizozemska a třetí Ruska Jekatěrina Šichovová.

Závody SP v rychlobruslení v Salt Lake City (USA):

Muži:

500 m: 1. Murašov (Rus.) 34,02, 2. Verbij 34,13, 3. Ntab (oba Niz.) 34,15.

Průběžné pořadí SP (po 7 závodech): 1. R. Mulder (Niz.) 416, 2. Lorentzen (Nor.) 376, 3. Verbij 368.

Ženy:

500 m: 1. Kodairaová (Jap.) 36,54, 2. I Sang-hwa (Korea) 36,79, 3. Goová (Jap.) 37,05, 4. Erbanová (ČR) 37,18.

Průběžné pořadí SP (po 7 závodech): 1. Kodairaová 700, 2. I Sang-hwa 510, 3. Herzogová (Rak.) 375, 4. Erbanová 366.

1500 m: 1. Takagiová (Jap.) 1:51,49, 2. Leenstraová (Niz.) 1:52,31, 3. Šichovová (Rus.) 1:52,86, …15. Zdráhalová 1:56,30, 20. Sáblíková 1:57,55, divize B: 28. Dřímalová (všechny ČR) 2:03,03.

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Takagiová 400, 2. Leenstraová 190, 3. Šichovová 176, …17. Zdráhalová 75, 29. Sáblíková 30.