Dvořák dovezl český čtyřbob v Innsbrucku na životním pátém místě

20. 1. 2019 16:49
Pilot Dominik Dvořák završil povedený pátý díl Světového poháru v Innsbrucku životním pátým místem v závodě čtyřbobů. V sestavě s Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem vylepšila česká posádka o jednu pozici dva týdny starý výsledek z Altenbergu a stejně jako v sobotním závodě dvojbobů si Češi vynahradili nepovedený minulý víkend při mistrovství Evropy.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČOV/Pavel Lebeda

Také v sobotu byli Dvořák s Noskem pátí a závod čtyřbobů měl i stejné medailisty. Opět zvítězil olympijský vítěz Francesco Friedrich z Německa, jen jeho krajan Johannes Lochner tentokrát přenechal druhou pozici Oskaru Kibermanisovi z Lotyšska.

Dvořák za třetím místem zaostal o 24 setin a o jednu desetinu ještě podlehl posádce ruského pilota Maxima Adrianova. Oplatil ale porážku kanadské hvězdě Justinu Krippsovi, který v sobotu Čechy odsunul ze čtvrté pozice. Na jeho úkor si tentokrát Dvořák a spol. po druhé jízdě polepšili z průběžné šesté příčky, Krippse porazili o pět setin.

Český čtyřbob v pátém závodě sezony počtvrté pronikl do první desítky, přičemž v ní chyběl jen před týdnem v Königsee, kde bylo součástí pohárových bojů i ME. V celkovém hodnocení si Dvořák upevnil šesté místo.

SP v jízdě na bobech v Innsbrucku:

Čtyřboby: 1. Německo I (Friedrich, Grothkopp, Schüller, Margis) 1:14,17 (50,42+50,75), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Miknis, Vilkaste, Strenga) -0,19 (50,55+50,81), 3. Německo II (Lochner, Bauer, Rademacher, Rasp) -0,44, …5. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -0,68 (50,89+50,96).

Průběžné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Friedrich 1085, 2. Lochner 1027, 3. Kibermanis 1014, …6. Dvořák 816.