Super, super, super, rozplývala se Dubovská. V Levi zajela životní šesté místo

Aktualizováno 21. 11. 2021 16:24
Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu Světového poháru v Levi životní šesté místo. Vylepšila své dosud nejlepší umístění, kterým bylo osmé místo z březnového slalomu v Jasné. Z vítězství se stejně jako v sobotu radovala obhájkyně celkového prvenství v seriálu Petra Vlhová před Američankou Mikaelou Shiffrinovou.
Martina Dubovská při slalomu Světového poháru v Levi.
Martina Dubovská při slalomu Světového poháru v Levi. | Foto: Reuters

Dubovská, jež ve Finsku v sobotu vstoupila do olympijské sezony 13. místem, figurovala po prvním kole na sedmé příčce. Ve druhém sice zajela devátý čas, soupeřky ale chybovaly a česká závodnice se pořadím posunula. V součtu obou jízd ztratila na vítěznou Slovenku 1,4 sekundy.

"Šesté místo je super a po včerejšku mám radost, že jsem se dokázala zlepšit," řekla Dubovská. Výkon v prvním kole si pochvalovala. "Celá ta jízda byla super a hlavně ten nájezd do roviny, se kterým jsem měla předtím problémy, vyšel super. Druhé kolo bylo postavené úplně nerytmicky, což já nemám ráda a vůbec mi to nejde, takže jsem ráda, že jsem podala výkon, jaký jsem podala. Mám z toho velkou radost a doufám, že mám na čem stavět," dodala.

Vlhová v Levi vyhrála už čtvrtý slalom v řadě. Na dvě výhry z minulé sezony navázala i tentokrát a stejně jako v sobotu za sebou na stupních vítězů nechala Shiffrinovou a třetí Němku Lenu Dürrovou. Stejně jako v předchozím závodu vedla už po prvním kole a Američanku v součtu obou jízd porazila o 47 setin.

V průběžném pořadí seriálu SP se nyní Vlhová dělí o první místo se Shiffrinovou, hodnocení disciplíny vede před Američankou o 40 bodů. Dubovská se dělí ve slalomu o deváté místo, celkově je třináctá.

Pro Dubovskou je finské středisko oblíbenou destinací, před dvěma lety tu poprvé pronikla do elitní desítky. V roce 2019 v Levi obsadila deváté místo a o rok později byla desátá. Umístění v top 10 zapsala v uplynulé sezoně celkem třikrát, vedle Levi a Jasné přidala deváté místo i ve slalomu v Lenzerheide.

Druhá česká reprezentantka ve startovní listině Gabriela Capová v Levi do druhého kola nepostoupila. Na trati nabrala manko 3,81 sekundy a obsadila 51. místo. Od finálové třicítky ji dělilo 1,79 sekundy.