Družstvo skokanů prošlo v Zakopaném poprvé do druhého kola, vyhráli domácí Poláci

ČTK ČTK
27. 1. 2018 18:09
Čeští skokani na lyžích skončili v týmovém závodě v Zakopaném osmí a poprvé v sezoně prošli do druhého kola. Před domácím publikem se z vítězství radovalo družstvo Poláků.
Viktor Polášek byl v týmovém závodě v Zakopaném tahounem českého družstva.
Viktor Polášek byl v týmovém závodě v Zakopaném tahounem českého družstva. | Foto: ČTK

Zakopané - Čeští skokané na lyžích poprvé v sezoně postoupili do druhého kola týmového závodu a na Světovém poháru v Zakopaném skončili osmí. O nejlepší výsledek se dva týdny před olympijskými hrami postarali Viktor Polášek, Vojtěch Štursa, Roman Koudelka a Čestmír Kožíšek. K radosti bouřících domácích fanoušků zvítězili Poláci.

Úspěch polského družstva umocnil novým rekordem můstku Kamil Stoch, jenž dolétl na 141,5 metru. Spolu s ním se o prvenství přičinili Maciej Kot, Stefan Hula a Dawid Kubacki. Poláci ukončili kralování Norů, kteří vyhráli v sezoně všechny tři předchozí týmové závody, ale dnes byli až třetí. Stříbro získali Němci.

Z české čtveřice se nejvíce dařilo Poláškovi. V obou kolech překonal hranici 120 metrů, nejprve o dva metry a pak o jeden a půl. Koudelka se vrátil do seriálu poprvé od Turné čtyř můstků, z něhož kvůli slabé formě předčasně odjel, a zapsal si výkony 119 a 121,5 metru.

Dnešní souboj byl posledním týmovým před olympiádou. V neděli je ve Vysokých Tatrách na programu závod jednotlivců, do něhož se kvalifikovali všichni čtyři Češi.

Závod SP ve skocích na lyžích v Zakopaném (Polsko) - družstva:

1. Polsko (Kot, Hula, Kubacki, Stoch) 1092,0, 2. Německo (Eisenbichler, Leyhe, Wellinger, Freitag) 1067,3, 3. Norsko (Fannemel, Forfang, Lindvik, Stjernen) 1055,2, 4. Rakousko 986,8, 5. Japonsko 954,4, 6. Slovinsko 953,0, …8. ČR (Polášek, Štursa, Koudelka, Kožíšek) 848,9.

 

Právě se děje

Další zprávy