Druhý domov za 25 tisíc eur. Sáblíková se chystá na další olympijskou štaci v rychlobruslařské baště

Martina Sáblíková
Čtyřapůltisícové německé městečko Inzell je pravou rychlobruslařskou baštou. Do krytou dráhu sem tradičně dojíždí celá evropská špička včetně české olympijské šampionky Martiny Sáblíkové.
Její tréninková skupina v čele s koučem Petrem Novákem musela v olympijské přípravě trochu improvizovat a hledat v Inzellu jiné ubytování, než jsou zvyklí. V městě totiž na přelomu září a října probíhaly pivní slavnosti a všude bylo plno.
Nyní je pro české rychlobruslaře na více jak tři týdny druhým domovem Pension Egger. "Mám to tu moc ráda, už sem jezdím 15 let a ta příroda hlavně teď na podzim je úplná pecka," říká Sáblíková.
Čekají tu na ně malé útulné pokoje. Trenér Novák vede přísný režim, tým musí dodržovat večerku, v deset hodin večer musí být všichni v posteli. "Zpočátku si museli někteří zvyknout, ale teď už to dodržují i ti, co k nám přestoupili z hokeje," přiznává kouč.
Foto: Milan Kammermayer
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch, Milan Kammermayer
11. 10. 2017 16:41
Podívejte se, jaké zázemí má česká rychlobruslařka Martina Sáblíková v německém Inzellu při přípravě na další olympijskou sezonu.
 

Právě se děje

Další zprávy