Dobrý výkon, prohlásila Ledecká, přestože neprošla kvalifikací. Neuspěla ani Dubovská

26. 11. 2020 13:17
České sjezdařky neprošly kvalifikací paralelního obřího slalomu Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs.
Ester Ledecká
Ester Ledecká | Foto: Reuters

Martina Dubovská obsadila 33. pozici a Ester Ledecká skončila na 44. místě. Mezi finálovou šestnáctku se nevešly a nepřipsaly si ani body do hodnocení SP.

Kvalifikaci vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, favorizovaná Slovenka Petra Vlhová postoupila jako třetí. Finálová část začne osmifinálovými rozjížďkami v 17:45.

Dubovská zvládla obě jízdy relativně bez problému, ale výsledný čas 47,70 sekundy na postup ani body nestačil. Ledecká v první jízdě v modré trati ztratila ve spodní části, ve druhé v červené jela o něco lépe a v součtu dosáhla času 48,04.

"Neměli jsme moc času to natrénovat, ale s tím, co jsem měla, je to dobrý výkon," řekla Ledecká, která v minulých dnech pilovala na lyžích rychlostní disciplíny a jezdila i na snowboardu.

"Dojem mám skvělý. Bavilo mě to, je to zas něco jiného a jsem ráda, že mám novou zkušenost," dodala.

Po krátkém odpočinku se začne chystat na dva superobří slalomy, které se ve švýcarském Svatém Mořici pojedou o víkendu 5. a 6. prosince. "Zkoušíme najít pěkný kopec, nejlepší alternativu, která by se podobala Svatému Mořici, abych si mohla vyzkoušet horizonty, které jsou tam dost zákeřné," řekla Ledecká.

Závod vyhrála Petra Vlhová a ve čtvrtém závodu sezony slaví třetí triumf. Slovenská lyžařka, bronzová z úvodního obřího slalomu v Söldenu, ve finále porazila Američanku Paulu Moltzanovou.

Pětadvacetiletá Vlhová prošla z kvalifikace třetím nejrychlejším časem, ve vyřazovacích jízdách pak zvládla všechny těsné souboje. Osmifinále s Adrianou Jelinkovou z Nizozemska i čtvrtfinále s Italkou Federicou Brignoneovou vyhrála v součtu dvou jízd o čtyři setiny sekundy, v semifinále přešla přes Švédku Saru Hectorovou o pouhou setinu.

"Každá jízda byla jako finále. Holky jsou pořádně rychlé. Ale jsem taky a vyhrála jsem. To je něco úžasného," řekla v cíli po vyhlášení Vlhová.

Ve finále vyhrála nad Moltzanovou první jízdu. Ve druhé sice Američanka, pro niž bylo dosud maximem v SP desáté místo z úvodu sezony v Söldenu, ztrátu stahovala, v závěru ale upadla. "Dnes jsem doufala v místo v první třicítce," řekla Moltzanová. Třetí příčku obsadila švýcarská vítězka kvalifikace Lara Gutová-Behramiová.

V pátek pojedou paralelní závod muži a na startu bude i Kryštof Krýzl.