Dcera ve zlatém objetí. Od ikonického momentu uplynulo 15 let, pak přišel průšvih

Dcera ve zlatém objetí. Od ikonického momentu uplynulo 15 let, pak přišel průšvih
Na olympijských hrách v Turíně před 15 lety Kateřina Neumannová věděla, že ji čekají poslední závody kariéry. Sama ale asi netušila, že tu zažije jeden z nejsilnějších momentů kariéry i života.
V závodě na 30 kilometrů přesprintovala v cílově rovince dvě soupeřky a stala se olympijskou vítězkou. Po sněhu k ní přicupitala její dcera Lucinka, aby jí jako první pogratulovala.
Pro Neumannovou to ve 33 letech bylo první olympijské zlato.
Z Turína si vezla vedle zlata i stříbro ze skiatlonu. Celkem v kariéře posbírala šest cenných kovů pod pěti kruhy.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 2. 2021 10:38
Tříletá holčička ťape cílovým prostorem k mamince, která leží ve sněhu. Kateřina Neumannová právě vyhrála třicetikilometrový olympijský závod v běhu na lyžích a první gratulantkou je její dcera Lucie. Záběry z Turína tehdy dojaly celý sportovní svět, ve středu to bylo přesně 15 let od tohoto českého úspěchu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy