Dcera ve zlatém objetí. Od ikonického momentu uplynulo 15 let, pak přišel průšvih

Dcera ve zlatém objetí. Od ikonického momentu uplynulo 15 let, pak přišel průšvih
Na olympijských hrách v Turíně před 15 lety Kateřina Neumannová věděla, že ji čekají poslední závody kariéry. Sama ale asi netušila, že tu zažije jeden z nejsilnějších momentů kariéry i života.
V závodě na 30 kilometrů přesprintovala v cílově rovince dvě soupeřky a stala se olympijskou vítězkou. Po sněhu k ní přicupitala její dcera Lucinka, aby jí jako první pogratulovala.
Pro Neumannovou to ve 33 letech bylo první olympijské zlato.
Z Turína si vezla vedle zlata i stříbro ze skiatlonu. Celkem v kariéře posbírala šest cenných kovů pod pěti kruhy.
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
24. 2. 2021 10:38
Tříletá holčička ťape cílovým prostorem k mamince, která leží ve sněhu. Kateřina Neumannová právě vyhrála třicetikilometrový olympijský závod v běhu na lyžích a první gratulantkou je její dcera Lucie. Záběry z Turína tehdy dojaly celý sportovní svět, ve středu to bylo přesně 15 let od tohoto českého úspěchu.
 

Právě se děje

před 49 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy