Další reprezentace zvažují bojkot MS skeletonistů v Rusku

ČTK ČTK
13. 12. 2016 9:14
Ruské Soči by mělo příští rok uspořádat mistrovství světa skeletonistů. Hned několik reprezentací ale uvažuje o tom, že se ho kvůli dopingovému skandálu nezúčastní.
Fanynka na skeletonu v Soči
Fanynka na skeletonu v Soči | Foto: Reuters

Soul - Jižní Korea zvažuje, že se připojí k bojkotu mistrovství světa bobistů a skeletonistů, které v příštím roce uspořádá Soči. O stejném kroku přemýšlí i Rakousko. Kvůli rozsáhlému dopingovému skandálu v ruském sportu hodlají šampionát bojkotovat lotyšští skeletonisté v čele s čtyřnásobným mistrem světa Martinsem Dukursem, kteří minulý týden vyzvali k razantnějšímu boji proti dopingu.

Pořadatelská země příštích zimních olympijských her Korea hodlá oznámit konečné rozhodnutí o účasti v Soči příští týden po konzultaci se všemi reprezentanty. Zástupci korejské federace se ale přiklánějí k bojkotu. Stejný postoj zvažují i další země, uvažují o něm například američtí skeletonisté, které podporuje Americký olympijský výbor, či Britové s olympijskou šampionkou Lizzy Yarnoldovou.

Korejské závodníky navíc nemusí trápit fakt, že únorové MS je jednou ze soutěží, které se budou započítávat do kvalifikačního žebříčku pro OH v Pchjongčchangu 2018. Jako pořadatel má země automaticky zaručená tři místa v soutěžích bobistů a dvě mezi skeletonisty.

Situace se vyhrotila po zveřejnění kompletní McLarenovy zprávy o státem podporovaném dopingu v ruském sportu. Mezinárodní federace bobistů a skeletonistů si vzala čas na prostudování materiálu a není zcela vyloučené, že ještě pořadatelství šampionátu Soči odebere.

 

Právě se děje

Další zprávy