Ďábelsky rychlá Samková. Kvalifikaci nevyhrála, i když vítězku porazila o dvě vteřiny

9. 12. 2021 15:37
Snowboardcrossařka Eva Samková skončila devátá v kvalifikaci závodu Světového poháru v Montafonu. V rakouském středisku po nevydařeném úvodním kole jasně vyhrála druhou jízdu, v níž předvedla nejrychlejší čas dne.
Eva Samková
Eva Samková | Foto: FIS-SKI.com

Obhájkyně triumfu ve Světovém poháru a vítězka úvodního závodu sezony v Číně Samková měla v první kvalifikační jízdě až dvanáctý čas se vteřinovou ztrátou na nejrychlejší Britku Charlotte Bankesovou.

Musela se proto na start postavit podruhé a zlepšila se o tři vteřiny. Jako jediná se dostala pod minutu a časem 59,83 byla takřka o dvě sekundy rychlejší než vítězka kvalifikace.

V Montafonu česká snowboardcrossová hvězda prožila podobnou kvalifikaci jako v roce 2013, kdy po vítězství ve druhé jízdě postupovala jako třináctá. Tehdy na úvod olympijské sezony závod vyhrála.

Do pátečních vyřazovacích jízd postoupili také Vendula Hopjáková a Jan Kubičík.

Hopjáková, která postoupila do čtvrtfinále z patnáctého místa, závodila poprvé od ledna. Úspěšnou premiéru v tomto ročníku SP měl také Kubičík, jenž úvodní jízdu nedokončil, ale ve druhé si zajistil postup z 29. místa.

Radek Houser, kterému v Číně unikl postup do vyřazovacích jízd o dvě místa, měl tentokrát k úspěchu v kvalifikaci daleko. Obsadil 62. příčku.

Devatenáctiletá Sára Strnadová skončila jednačtyřicátá.