Obrazem: Běžkaři v Ostravě závodili pod vysokými pecemi, nad hlavou jim prolétl Šonka

Obrazem: Běžkaři v Ostravě závodili pod vysokými pecemi, nad hlavou jim prolétl Šonka
Vítkovické železárny ukončily svůj provoz v roce 1992. Později se staly národní kulturní památkou a našly využití v pořádání různých společenských akcích. Od těch sportovních přes vzdělávací akce až po hudební festival Colours of Ostrava. V působivých kulisách se odehrál i City Cross Sprint 2019.
Kromě lyžování si mohli návštěvníci akce vyzkoušet střelbu na biatlonové střelnici, vidět exhibici na slackline nebo si zahrát fotbal na sněhu. V pozadí je k vidění aula Gong, která hostí koncerty a jiné kulturní akce.
Běžkařskou trať organizátoři připravili okolo auly Gong.
Vrcholem City Cross Sprintu byl závod na běžkách. Sedmý ročník nabídl napínavé a vyrovnané souboje.
Foto: Dalibor Sosna
Sport Sport, Dalibor Sosna
24. 2. 2019 10:59
V sobotu se v ostravské Dolní oblasti Vítkovice konal netradiční běžkařský závod v kulisách národní kulturní památky místních železáren. Zatímco se lyžaři v areálu proplétali mezi koksovnou, dolem a vysokými pecemi, nad hlavou jim proletěl mistr světa v Red Bull Air Race Martin Šonka. Prohlédněte si galerii.
 

Právě se děje

před 23 minutami

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Švýcar Odermatt slaví v super-G v Beaver Creeku první výhru v SP

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v americkém Beaver Creeku a připsal si premiérové vítězství v seriálu Světového poháru. Druhého Nora Aleksandera Aamodta Kildeho porazil o desetinu sekundy. Vítěz úvodního super-G z Lake Louise, olympijský šampion Matthias Mayer z Rakouska, byl o další čtyři setiny třetí a upevnil si vedení v celkovém hodnocení SP.

Dvaadvacetiletý Odermatt se na trať spustil s číslem dvě a byl první, kdo dojel až do cíle. Jeho čas pak už nikdo nepřekonal. Všestranný Švýcar, jenž na loňském mistrovství světa juniorů získal pět zlatých medailí, tak potvrdil svůj talent i mezi elitou. Jeho dosavadním maximem v SP bylo druhé místo z obřího slalomu v Soldeu z minulé sezony.

"Bylo to na hraně, víc už bych přitlačit nemohl. Ale v super-G můžete být rychlý jedině tak, že pojedete na hraně. S číslem dvě to taky jinak nejde. Neměl jsem žádné informace, měl jsem v hlavě jen ideální linii a té jsem se držel," řekl.

V sobotu čeká lyžaře v Coloradu sjezd, v neděli je na programu obří slalom.

Další zprávy