Chtěla se jen držet veteránky Smutné. Nakonec Razýmová výjezd na Ještěd vyhrála

ČTK ČTK
30. 9. 2019 10:08
Tradiční výběh na Ještěd na závěr mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích v Liberci vyhráli Kateřina Razýmová a Francouz Alexis Jeannerod. Domácí titul obhájil Jan Šrail, který za jiným specialistou na dálkové běhy zaostal na druhém místě o 23 sekund. Razýmová navázala na sobotní triumf v závodu na 10 km volnou technikou ve Vesci.
Kateřina Razýmová
Kateřina Razýmová | Foto: Svaz lyžařů ČR

"Alexis nastoupil hned od začátku. Začalo se to trhat a já jsem byl jediný, kdo se k němu připojil. V průběhu závodu jsme spolupracovali a v úplném závěru měl více sil. Rozdělili jsme se až kilometr před koncem," vylíčil Šrail.

"Výjezd na Ještěd je pokaždé velmi náročný, v celém průběhu závodu je jediná rovinatější pasáž, která je někde v polovině. Závěr už opravdu hodně bolí," uvedl v tiskové zprávě člen Sport Clubu Plzeň, který na Ještědu vyhrál už potřetí. "Ve včerejším skejtu ve Vesci jsem neměl moc šancí. Doufal jsem, že si dneska spravím chuť, a to se taky povedlo."

Razýmová přerušila vítěznou sérii Kateřiny Smutné, která vyhrála na Ještědu v minulých třech letech, ale tentokrát závod nedokončila. "Bylo to hodně těžké, přece jen už v nohách máme dva závody v předešlých dvou dnech. Ale žádnou větší krizi, kdy bych si říkala, že to nedojedu, jsem neměla. Síly samozřejmě postupně ubývaly s každým metrem a ta závěrečná pasáž je opravdu hodně náročná," uvedla.

Závodnice Sport Clubu Plzeň přitom hned po startu ztratila, protože přišla o bodec na hůlce.

"Od začátku to pro mě byla velká stíhací jízda, ale na druhou stranu mi to vlilo adrenalin do žil. Původní taktika byla držet se Katky Smutné v té soupažové pasáži co nejdéle, ale ta se zhroutila hned na začátku. Jsem ráda, že jsem se s tím dokázala poprat a vybojovat první místo," uvedla Razýmová, která porazila o minutu a půl druhou Sandru Schützovou.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy