Chtěla se jen držet veteránky Smutné. Nakonec Razýmová výjezd na Ještěd vyhrála

ČTK ČTK
30. 9. 2019 10:08
Tradiční výběh na Ještěd na závěr mistrovství republiky v běhu na kolečkových lyžích v Liberci vyhráli Kateřina Razýmová a Francouz Alexis Jeannerod. Domácí titul obhájil Jan Šrail, který za jiným specialistou na dálkové běhy zaostal na druhém místě o 23 sekund. Razýmová navázala na sobotní triumf v závodu na 10 km volnou technikou ve Vesci.
Kateřina Razýmová
Kateřina Razýmová | Foto: Svaz lyžařů ČR

"Alexis nastoupil hned od začátku. Začalo se to trhat a já jsem byl jediný, kdo se k němu připojil. V průběhu závodu jsme spolupracovali a v úplném závěru měl více sil. Rozdělili jsme se až kilometr před koncem," vylíčil Šrail.

"Výjezd na Ještěd je pokaždé velmi náročný, v celém průběhu závodu je jediná rovinatější pasáž, která je někde v polovině. Závěr už opravdu hodně bolí," uvedl v tiskové zprávě člen Sport Clubu Plzeň, který na Ještědu vyhrál už potřetí. "Ve včerejším skejtu ve Vesci jsem neměl moc šancí. Doufal jsem, že si dneska spravím chuť, a to se taky povedlo."

Razýmová přerušila vítěznou sérii Kateřiny Smutné, která vyhrála na Ještědu v minulých třech letech, ale tentokrát závod nedokončila. "Bylo to hodně těžké, přece jen už v nohách máme dva závody v předešlých dvou dnech. Ale žádnou větší krizi, kdy bych si říkala, že to nedojedu, jsem neměla. Síly samozřejmě postupně ubývaly s každým metrem a ta závěrečná pasáž je opravdu hodně náročná," uvedla.

Závodnice Sport Clubu Plzeň přitom hned po startu ztratila, protože přišla o bodec na hůlce.

"Od začátku to pro mě byla velká stíhací jízda, ale na druhou stranu mi to vlilo adrenalin do žil. Původní taktika byla držet se Katky Smutné v té soupažové pasáži co nejdéle, ale ta se zhroutila hned na začátku. Jsem ráda, že jsem se s tím dokázala poprat a vybojovat první místo," uvedla Razýmová, která porazila o minutu a půl druhou Sandru Schützovou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy