Finále MS bez českých snowboardistů. Pančochová a spol. končí v kvalifikaci

ČTK ČTK
9. 3. 2017 18:00
Sobotní finále slopestylu na mistrovství světa v Sierra Nevadě se obejde bez české účasti. Všech pět český snowboardistů včetně Šárky Pančochové neuspělo ve čtvrteční kvalifikaci.
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: Barbora Berdychová / Red Bull Content Pool

Sierra Nevada - Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu Šárka Pančochová dostala za první kvalifikační jízdu na mistrovství světa dvacet bodů, ve druhé se zlepšila pouze na 24,25, což stačilo na 24. místo z 33 startujících. Jde o její nejhorší výsledek na MS.

Mezi osmičku postupujících do finále se nevešla ani Kateřina Vojáčková, která ziskem 48 bodů obsadila v kvalifikaci 16. místo. Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedla Japonka Mijabi Onicukaová, která dostala 93 bodů.

Kvalifikace mužů byla rozdělena na dvě skupiny a z každé postoupilo osm nejlepších. Petr Horák si za druhou jízdu vysloužil 65,75 bodu a od postupu ho dělilo šest bodů. Celkově skončil na 21. pozici. Jeho skupinu vyhrál Švéd Mans Hedberg ziskem 90,25 bodu.

V druhé kvalifikační skupině měl Jan Nečas 21,75 bodu a obsadil 49. místo. O dvě místa za ním byl Daniel Porkert ziskem 18,25 bodu. Nejlepší jízdu dne předvedl Novozélanďan Carlos Garcia Knight (94,25).

 

Právě se děje

před 21 minutami

Čínský prezident znovu podpořil správkyni Hongkongu, ocenil ji za odvahu

Čínský prezident Si Ťin-pching znovu vyjádřil podporu hongkongské správkyni Carrie Lamové, jejíž odstoupení požadují v Hongkongu v posledních měsících tisíce demonstrantů. Na schůzce v Pekingu rovněž ocenil odvahu Lamové vládnout Hongkongu v nynější "výjimečné době". Šest měsíců trvající protesty uvrhly oblast do největší krize od roku 1997, kdy se tato bývalá britská kolonie vrátila pod čínskou správu.

Lamová přicestovala na návštěvu pevninské Číny poprvé od hongkongských listopadových voleb do místních rad, v nichž jasně zvítězili prodemokratičtí kandidáti. Tyto rady sice nemají velkou reálnou moc, hlasování bylo ale považováno za neoficiální referendum o vládě Lamové a demokratických reformách, které prosazují demonstranti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy