Finále MS bez českých snowboardistů. Pančochová a spol. končí v kvalifikaci

ČTK ČTK
9. 3. 2017 18:00
Sobotní finále slopestylu na mistrovství světa v Sierra Nevadě se obejde bez české účasti. Všech pět český snowboardistů včetně Šárky Pančochové neuspělo ve čtvrteční kvalifikaci.
Šárka Pančochová
Šárka Pančochová | Foto: Barbora Berdychová / Red Bull Content Pool

Sierra Nevada - Bývalá vicemistryně světa ve slopestylu Šárka Pančochová dostala za první kvalifikační jízdu na mistrovství světa dvacet bodů, ve druhé se zlepšila pouze na 24,25, což stačilo na 24. místo z 33 startujících. Jde o její nejhorší výsledek na MS.

Mezi osmičku postupujících do finále se nevešla ani Kateřina Vojáčková, která ziskem 48 bodů obsadila v kvalifikaci 16. místo. Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedla Japonka Mijabi Onicukaová, která dostala 93 bodů.

Kvalifikace mužů byla rozdělena na dvě skupiny a z každé postoupilo osm nejlepších. Petr Horák si za druhou jízdu vysloužil 65,75 bodu a od postupu ho dělilo šest bodů. Celkově skončil na 21. pozici. Jeho skupinu vyhrál Švéd Mans Hedberg ziskem 90,25 bodu.

V druhé kvalifikační skupině měl Jan Nečas 21,75 bodu a obsadil 49. místo. O dvě místa za ním byl Daniel Porkert ziskem 18,25 bodu. Nejlepší jízdu dne předvedl Novozélanďan Carlos Garcia Knight (94,25).

 

Právě se děje

před 58 minutami

OSN bude monitorovat porušování lidských práv v Bělorusku

Rada OSN pro lidská práva schválila rezoluci navrženou Evropskou unií, která úřadu komisařky ukládá sledovat situaci ohledně porušování práv v Bělorusku. Stalo se tak navzdory snahám Ruska rezoluci zablokovat, uvedla agentura Reuters.

Úřad Vysoké komisařky OSN pro lidská práva Michelle Bacheletové získal rezolucí mandát situaci v souvislosti s porušováním lidských práv v Bělorusku podrobně sledovat, do konce roku musí podat zprávu s příslušnými doporučeními.

Podle agentury AFP rezoluce od běloruské vlády také žádá, aby spolupracovala se zvláštní zpravodajkou OSN Anais Marinovou, což se od zřízení této funkce neděje. Marinová v debatě předcházející schválení rezoluce označila situaci ohledně lidských práv v Bělorusku za "katastrofální".

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy