Freitag si před Turné upevnil vedení, čeští skokani v Engelbergu na body nedosáhli

Aktualizováno 17. 12. 2017 16:27
Německý skokan na lyžích Richard Freitag si po třetím triumfu v sezoně upevnil vedení ve Světovém poháru. V Engelbergu zdolal druhého Stocha a třetího Krafta. Čeští závodníci Roman Koudelka ani Vojtěch Štursa nebodovali.
Roman Koudelka (na snímku) ani Vojtěch Štursa ve Švýcarsku nebodovali.
Roman Koudelka (na snímku) ani Vojtěch Štursa ve Švýcarsku nebodovali. | Foto: ČTK

Engelberg (Švýcarsko) - Německý skokan na lyžích Richard Freitag suverénně vyhrál závod Světového poháru v Engelbergu a po třetím triumfu v sezoně si upevnil vedení v seriálu. Šestadvacetiletý závodník ovládl poslední soutěž před vánoční pauzou o 11,6 bodu před Polákem Kamilem Stochem, třetí skončil Rakušan Stefan Kraft. Češi opět nebodovali.

Freitag se v generálce na Turné čtyř můstků blýskl skoky dlouhými 137,5 a 135 metrů a závod SP vyhrál poosmé v kariéře. Před dnes šestým krajanem Andreasem Wellingerem vede v průběžném pořadí o 151 bodů.

Vojtěch Štursa a Roman Koudelka neprošli ani ve druhém závodu v Engelbergu do druhého kola, do postupové třicítky přitom tentokrát neměli daleko. Štursa obsadil skokem dlouhým 125 metrů 32. místo, Koudelka zvládl o metr méně a byl hned za ním na 33. příčce. Tomáš Vančura neuspěl v dopolední kvalifikaci.

Turné čtyř můstků odstartuje 29. prosince kvalifikací v Oberstdorfu. Vítěz bude znám 6. ledna v Bischofshofenu.

SP ve skocích na lyžích v Engelbergu (Švýcarsko):

1. Freitag (Něm.) 286,4 b. (137,5+135 m), 2. Stoch (Pol.) 274,8 (137+133), 3. Kraft (Rak.) 274,7 (137+134,5), 4. Forfang (Nor.) 272,3 (133,5+135,5), 5. Eisenbichler 270,9 (133,5+132), 6. Wellinger (oba Něm.) 269,8 (134+134), 7. Žyla (Pol.) 265,6 (134+133), 8. Kobajaši (Jap.) 265,4 (137,5+128,5), 9. Stjernen 264,9 (133+132,5), 10. Tande (oba Nor.) 261,5 (129+137), …32. Štursa 113,4 (125), 33. Koudelka (oba ČR) 112,2 (124).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 23 závodů): 1. Freitag 550, 2. Wellinger 399, 3. Tande 356, 4. Stoch 323, 5. Kraft 292, 6. Forfang 255, …45. Štursa 3.

před 35 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.