Nejhorší výsledek za sedmnáct let. Češi ukončili tristní Turné už v kvalifikaci

Aktualizováno 5. 1. 2021 19:47
Bez českých skokanů na lyžích se uskuteční závěrečný díl Turné čtyř můstků. Čestmír Kožíšek ani Viktor Polášek neprošli na můstku v Bischofshofenu dnešní kvalifikací. Češi nebodovali ani v jednom závodu Turné, což zažili naposledy před sedmnácti lety.
Kamil Stoch vyhrál kvalifikaci čtvrtého závodu Turné čtyř můstků v Bischofshofenu. | Foto: Reuters

Kožíšek dnes skočil 110,5 metru a obsadil první nepostupové 51. místo, Polášek zvládl jen 106 metrů a byl poslední z klasifikovaných skokanů na 55. pozici. Nepostoupilo pouze pět závodníků, mezi nimiž překvapivě zůstal i Slovinec Anže Lanišek, šestý muž průběžného pořadí miniseriálu.

Čeští reprezentanti zůstali v celém Turné bez bodů stejně jako před 17 lety. V sezoně 2003/04 se v prvních třech dílech do třicítky nedostali a do závodu v Bischofshofenu už nenastoupili, aby se připravili na domácí závod Světového poháru v Liberci. Celkově tehdy skončil jednapadesátý Jan Matura.

Dnešní kvalifikaci vyhrál lídr Turné Kamil Stoch výkonem 138 metrů. Zkušený Polák bude ve středu útočit na svůj celkově třetí zisk Zlatého orla za triumf v prestižní sérii. Mezi vítězi figuruje již z let 2017 a 2018.

Stoch má k dobru 15,2 bodu na krajana a obhájce trofeje Dawida Kubackého, jenž byl v kvalifikaci šestý. Stochovým soupeřem ve středečním k.o. souboji bude Kanaďan Matthew Soukup.

Kvalifikace na závod SP a závěrečný díl Turné čtyř můstků ve skoku na lyžích v Bischofshofenu (Rakousko):

1. Stoch (Pol.) 142,9 b. (138 m), 2. Johansson 142,3 (137), 3. Granerud (oba Nor.) 142,2 (140,5), 4. Kraft 140,7 (136), 5. Huber (oba Rak.) 140,1 (137,5), 6. Kubacki (Pol.) 135,5 (134,5), …51. Kožíšek 85,0 (110,5), 55. Polášek (oba ČR) 73,6 (106).