Slovákům o pár setinek uniklo senzační zlato z mistrovství světa sjezdařů

ČTK ČTK
14. 2. 2017 13:42
Slovenští sjezdaři získali na mistrovství světa senzační stříbrnou medaili, když ve finále týmové soutěže podlehli na čas Francii. Český tým vypadl už v osmifinále s Norskem, bronz bere Švédsko.
Slovenský tým
Slovenský tým | Foto: Reuters

Sv. Mořic - Jen několik setinek dělilo slovenské lyžaře od senzačního zlata z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. V úterní týmové soutěži nestačili pouze na Francii. 

Ta získala titul až díky lepšímu celkovému času, který měla ve finále o osm setin sekundy rychlejší než slovenský tým ve složení Petra Vlhová, Andreas Žampa, Veronika Velez-Zuzulová a Matěj Falát.

Právě Falát přitom mohl strhnout vítězství na slovenskou stranu díky bodovému zisku, ale v poslední jízdě zaostal za Mathieu Favrem o čtyři setiny sekundy, takže si Francie připsala ve finále druhý bod a při vyrovnaném skóre rozhodl až celkový čas obou týmů.

Podívejte se na poslední jízdu, která rozhodla o titulu Francie

České družstvo ve složení Ester Ledecká, Kryštof Krýzl, Martina Dubovská, Ondřej Berndt vypadlo hned na úvod soutěže v osmifinále po porážce 1:3 s Norskem.

Bronz bere Švédsko, které si poradilo v malém finále se Švýcarskem a už ve čtvrtfinále vyřadilo rakouské obhájce titulu.

Ve středu je na mistrovství světa ve Svatém Mořici volný den, šampionát pokračuje ve čtvrtek obřím slalomem žen.

Mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve Svatém Mořici (Švýcarsko):

Závod družstev:

1. Francie (Baudová Mugnierová, Worleyová, Faivre, Pinturault), 2. Slovensko (Velez-Zuzulová, Vlhová, Falát, Andreas Žampa), 3. Švédsko (Hansdotterová, Pietiläová-Holmnerová, Hargin, Myhrer), 4. Švýcarsko, 5. Rakousko, Norsko, Kanada, Itálie, 9. ČR (Ledecká, Krýzl, Dubovská, Berndt), Belgie, Slovinsko, Rusko, Chorvatsko, USA, Německo, Argentina.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Letošní květen byl celosvětově nejteplejší od začátku měření v roce 1979

Letošní květen byl celosvětově v průměru nejteplejší od zahájení těchto měření v roce 1979. Na Havajských ostrovech byla zaznamenána rekordní koncentrace skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2) v atmosféře. Na oba rekordy, znepokojivé pro vývoj klimatu, podle agentury DPA upozornila Světová meteorologická organizace (WMO).

Globálně nejteplejší květen zaznamenala na základě svých dat evropská služba Copernicus. Podle ní byla během minulého měsíce průměrná teplota celosvětově o 0,63 stupně vyšší, než byl průměr v letech 1981 až 2010.

Ukazatele klimatické změny dosáhly nových nejvyšších hodnot, konstatovala dnes mluvčí WMO Clare Nullisová. "To má velký vliv na rozmanitost druhů a přírodu," upozornila mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Nezaměstnanost v USA v květnu překvapivě klesla. Analytici kvůli koronaviru očekávali opak

Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v květnu překvapivě klesla na 13,3 procenta z dubnové hodnoty 14,7 procenta. V pátek to oznámilo americké ministerstvo práce. Uplatnění na trhu práce našlo zhruba 2,5 milionu lidí, což znamená, že ti, kteří byli kvůli dopadům koronaviru propuštěni, se v květnu zpět do práce vraceli rychleji, než se čekalo.

Analytici předpokládali, že kvůli pandemii způsobené šířením koronaviru se míra nezaměstnanosti dostane v květnu až ke dvaceti procentům. Byla by tak nejvýše od velké hospodářské krize ve 30. letech minulého století.

Zdroj: ČTK
Další zprávy