Čeští běžci zase nepostoupili z kvalifikace. Ve sprintu kralovali Norové

ČTK Sport ČTK, Sport
2. 12. 2017 13:29
Čeští běžci na lyžích dopadli v Norsku stejně jako v Finsku, ani jeden z nich v kvalifikaci neuspěl. Časem měl nejblíže k elitní třicítce Luděk Šeller.
Karolína Grohová.
Karolína Grohová. | Foto: Svaz lyžařů ČR

Lillehammer - Sprinty klasickou technikou na Světovém poháru v norském Lillehammeru vyhráli domácí běžci na lyžích Johannes Hösflot Klaebo a Maiken Caspersen Fallaová. Čeští reprezentanti stejně jako před týdnem v Ruce nepostoupili z kvalifikace.

Jednadvacetiletý Klaebo vstoupil do olympijské sezony suverénně a ještě neprohrál. Po třech výhrách ve Finsku si dnes připsal čtvrtý triumf, poté co ve finále oplatil semifinálovou porážku Rusovi Sergeji Usťugovovi. Třetí skončil další ruský sprinter Alexandr Bolšunov.

Olympijská vítězka a mistryně světa Fallaová si dnes vynahradila zklamání z Ruky, kde nečekaně nepostoupila z kvalifikace. Nejlepší sprinterka minulých dvou sezon SP vyhrála v Lillehammeru všechny tři vyřazovací jízdy, ve finále deklasovala konkurenci a druhou Kristu Pärmäkoskiovou z Finska za sebou nechala o více než dvě sekundy. Třetí byla Američanka Sadie Bjornsenová.

Čeští běžci na lyžích dopadli v Norsku stejně jako v Finsku, ani jeden z nich v kvalifikaci neuspěl. Časem měl nejblíže k elitní třicítce Luděk Šeller, který na trati 1,5 km zaostal na 48. místě za postupem o 3,2 sekundy.

Karolína Grohová byla mezi ženami 47. a od třicátého místa ji dělily více než čtyři sekundy. Neuspěli ani Michal Novák (54.), Jan Bartoň (65.) a Kateřina Janatová (61.). V Norsku nestartuje nemocný Martin Jakš.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Růst ekonomiky loni zpomalil na 2,5 procenta, uvedl ČSÚ ve zpřesněném odhadu

Česká ekonomika loni meziročně vzrostla o 2,5 procenta. Ve srovnání s rokem 2018 kdy hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 2,8 procenta, tak její růst mírně zpomalil. Ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku ekonomika meziročně vzrostla o dvě procenta a mezičtvrtletně o 0,5 procenta. V úetrý to uvedl Český statistický úřad (ČSÚ).

Statistici tak zpřesnili své předchozí odhady z počátku března. Podle nich loňský růst ekonomiky činil 2,4 procenta a ve čtvrtém čtvrtletí HDP meziročně stoupl o 1,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,3 procenta.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy