Český curling přišel o olympiádu i skipa Snítila. Po sezoně se rozloučí s hráčskou kariérou

ČTK Sport ČTK, Sport
10. 12. 2017 21:02
Český skip Jiří Snítil ukončí po sezóně hráčskou curlingovou kariéru. Uvedl to po neúspěšné kvalifikaci české reprezentace na olympijské hry v Pchjongčchangu. Po konci kariéry plánuje své zkušenosti předávat dalším generacím, aby se Češi na olympiádu dostali.
Jiří Snítil byl dlouhá léta hlavní postavou českého curlingu, na olympiádě si však nezahrál.
Jiří Snítil byl dlouhá léta hlavní postavou českého curlingu, na olympiádě si však nezahrál. | Foto: Reuters

Plzeň - Smutně skip Jiří Snítil sledoval, jak se bourají kulisy curlingové olympijské kvalifikace. Češi chvilku předtím prohráli svůj boj o postup na hry v Pchjongčchangu a v Plzni skončila i Snítilova reprezentační kariéra.

"Já už ne," uvedl Snítil na dotaz, zda za čtyři roky podnikne další pokus vybojovat českou účast v curlingovém turnaji pod pěti kruhy. "Nikdy se nemá říkat nikdy, ale domů chci vzkázat, že určitě ne," doplnil dvaačtyřicetiletý pražský rodák.

V reprezentaci začínal před 14 lety a hru s kameny coby hráč opustí v březnu. "Dohraju mistrovství republiky a po sezoně skončím," řekl. Své zkušenosti ale plánuje předávat dál a u curlingu zůstane. "Udělám vše, abych pomohl dalším generacím, aby se na olympiádu kvalifikovaly," slíbil.

V roli skipa se podílel na bronzovém úspěchu na mistrovství Evropy před pěti lety a stříbro získal na evropském šampionátu smíšených družstev 2008. "Kariéra to byla dlouhá, krásná a mám spoustu skvělých zážitků. Věřím, že jsme i něco udělali pro rozšíření curlingu v Čechách. Určitě ničeho nelituji," bilancoval.

Jeden nesplněný sen ale zůstal. Olympiáda nevyšla a přitom byla tak blízko. Před čtyřmi lety v kvalifikaci ve Füssenu vyhráli Češi základní část a měli dva pokusy na postup, ale prohráli s Němci a v dodatečném endu také s Američany. O hry v Soči tak přišli. V Plzni jim cestu do Pchjongčchangu překazila prohra s Dány.

"Před čtyřmi lety to asi bylo blíž, ale i teď to byl jeden kámen," litoval. "Červíček, že olympiáda nevyšla, hlodá a hlodat bude, ale asi je to někde napsaný. Hrozně jsme chtěli hrát na olympiádě, ale ne všechno v životě vyjde," řekl Snítil.

Zklamání alespoň trošku zmírňovalo nadšení, že si poprvé v kariéře zahrál v národním dresu před domácím publikem. Diváci na útulném stadionu Košutka bouřlivě povzbuzovali a hnali české hráče. "Bylo to parádní, skvělý, úžasný," řekl Snítil a doufal, že i v budoucnu se v Česku budou konat vrcholné akce.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo. Republikánské primárky všude vyhrál současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Čeká se již jen na výsledky hlasování z hlavního města Washingtonu, informovala agentura AP.

V úterý se demokratické a republikánské primárky konaly kromě hlavního města Washingtonu ve státech Pensylvánie, Indiana, Rhode Island, Nové Mexiko, Montana, Jižní Dakota a Maryland.

Zdroj: ČTK
Další zprávy