Česko má novou skokanskou hvězdu. Polášek v Americe porazil všechny a je juniorským mistrem světa

2. 2. 2017 9:02
Viktor Polášek je čtvrtým českým juniorským mistrem světa v pořadí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Park City - Devatenáctiletý skokan na lyžích Viktor Polášek je juniorským mistrem světa. Závodník z Nového Města na Moravě navázal na šampionátu v Park City v Utahu na deset let staré zlato Romana Koudelky.

Polášek letos dokázal dvakrát bodovat v elitním Světovém poháru v polských střediscích Wisle a Zakopaném a formu prodal i na juniorském MS. Udržel vedení po prvním kole a za skoky dlouhé 97 a 96,5 metru dostal 263,2 bodu. O 2,6 bodu porazil Itala Alexe Insama, bronz získal Němec Constantin Schmid.

Vloni se juniorským mistrem světa v klasickém lyžování stal sdruženář Tomáš Portyk. Mezi českými skokany dosáhl Polášek na individuální titul jako čtvrtý v pořadí.