Čechům pomohla do finále až diskvalifikace Norů. Skokani skončili na úvod SP osmí

17. 11. 2018 18:19
Družstvo skokanů na lyžích ve složení Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka obsadilo v úvodním závodu Světového poháru ve Wisle osmé místo. Vyhrálo domácí Polsko před Německem a Rakouskem.
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok
Viktor Polášek předvedl z Čechů nejdelší skok | Foto: Dukla Praha

Češi byli původně po čtyřech skocích devátí, mezi postupující osmičku jim pomohla diskvalifikace Norů. Ve druhém kole předvedli Kožíšek, Hlava i Koudelka o něco delší pokusy, ale výsledek už nevylepšili. Na sedmé Slovince nakonec ztratili přes 30 bodů.

Nejdál z českého kvarteta skočil hned na úvod Polášek, který zaznamenal 122 metrů. Češi drželi osmou příčku i po pokusech Kožíška a Hlavy, ale ve čtvrté sérii zapsal Koudelka jen 107 metrů a dostali se před ně Rusové.

Zpět na osmé místo jim pomohla diskvalifikace Norů kvůli nevyhovující kombinéze Roberta Johanssona.

O vítězství Poláků rozhodl až závěrečným pokusem Kamil Stoch, na jehož 129 metrů nedokázal Němec Richard Freitag zareagovat. Němci za Poláky zaostali o 11 bodů. V neděli je ve Wisle na programu individuální závod, ve kterém se představí Koudelka, Polášek a Hlava.