Björgenová v polovině stíhací jízdy ztrácela přes půl minuty, přesto vyhrála posedmé třicítku v Oslu

11. 3. 2018 14:06
Nestárnoucí Marit Björgenová přidala další blyštivý kousek do své sbírky. Zvítězila v třicetikilometrovém závodě v Norsku.
Marit Björgenová.
Marit Björgenová. | Foto: Reuters

Oslo - Norská lyžařka Marit Björgenová vyhrála posedmé závod Světového poháru na 30 kilometrů v Oslu. I když po výměně lyží ztrácela v polovině trati 36 sekund, skvělou stíhací jízdou se dotáhla do čela a zvítězila s náskokem 3,6 sekundy před Američankou Jessicou Digginsovou. Třetí doběhla další domácí závodnice Ragnhild Hagaová s odstupem 4,3 sekundy.

Sedmatřicetiletá Björgenová si připsala 113. vítězství ve Světovém poháru a opět vylepšila svou fenomenální bilanci. Sedmým triumfem v ženském maratonu překonala rekord Italky Stefanie Belmondové. Třicítku ovládla i na únorových olympijských hrách, kde se běželo klasickou technikou.

Na 18. místě s více než tříminutovou ztrátou dokončila závod vedoucí žena Světového poháru Heidi Wengová. Čtyři závody před koncem sezony se její náskok před další Norkou Ingvild Flugstad Östbergovou, která obsadila šesté místo, zmenšil na 153 bodů.

Česká reprezentantka Kateřina Beroušková se kvůli nemoci premiéry v prestižním závodu na Holmenkollenu nedočkala.