Bída skokanů pokračuje. Kvalifikaci v Bischofshofenu zvládl jen Kožíšek, čeká ho Stoch

ČTK ČTK
5. 1. 2018 18:14
Pouze Čestmír Kožíšek se kvalifikoval do posledního závodu Turné čtyř můstků a jeho soupeřem bude v sobotu v Bischofshofenu dosavadní polský suverén Kamil Stoch. Viktor Polášek ani Vojtěch Štursa nepostoupili a podtrhli neúspěšný 66. ročník Turné pro český skok na lyžích.
Kamil Stoch
Kamil Stoch | Foto: Dalibor Sosna

Bischofshofen - Kožíšek skočil 117,5 metru a ze 46. místa vyzve v k.o. souboji dnes pátého Stocha, jenž vyhrál předchozí závody v Oberstdorfu, Ga-Pa i Innsbrucku a v Bischofshofenu může jako druhý skokan v historii vyhrát Turné bez porážky. Zatím to dokázal pouze v roce 2002 Němec Sven Hannawald.

Poprvé v tomto ročníku skončil už v kvalifikaci Vojtěch Štursa, jenž v Bischofshofenu skok zcela pokazil a sotva přeletěl stometrovou hranici (101,5). Mezi 64 hodnocenými skokany obsadil poslední místo. Poláškův pokus měřil o osm metrů více, což stačilo jen na 56. příčku. Pro Romana Koudelku Turné skončilo už ve středu po nevydařené kvalifikaci v Innsbrucku.

Stoch našel v kvalifikaci čtyři přemožitele. Z můstku se spustil za mlhy, která na chvíli kvalifikační boje přerušila, zapsal si 130 metrů a 132,3 bodu. Zvítězil jiný Polák Dawid Kubacki se 136 metry a 139,9 body. Před Stocha se dostali ještě Nor Johann Andre Forfang, Švýcar Simon Ammann a Rakušan Stefan Kraft.

Stochovi dnes ubyl velký rival, Němec Richard Freitag si totiž při čtvrtečním pádu v Innsbrucku pohmoždil bok a v Bischofshofenu už nenastoupil. Sobotní první kolo začne v 17:00. 

 

Právě se děje

Další zprávy